אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק ירושלים נלחם על דקסיה: "בחנו הצעתנו שוב באופן ייסודי" צילום: סיוון פרג'

בנק ירושלים נלחם על דקסיה: "בחנו הצעתנו שוב באופן ייסודי"

לאחר שדירקטוריון בנק דקסיה דחה את הצעת המיזוג של בנק ירושלים ובחר את הצעת המיזוג של דיסקונט, בבנק ירושלים מבקשים הזדמנות נוספת - ופגישה של הדירקטוריון עם נציגיו

25.12.2018, 14:46 | רחלי בינדמן

בנק ירושלים לא מוותר על המיזוג עם בנק דקסיה - למרות ההחלטה שקיבלו בדקסיה בחודש נובמבר על העדפת הצעת הרכישה של בנק דיסקונט. ירושלים פנה היום (ג') לדירקטוריון בנק דקסיה וביקש כי יבחן שוב את הצעתו "באופן ייסודי ומקצועי ולצורך כך ייפגש עם נציגי הבנק על מנת לבחון את הצעת הבנק והאפשרויות הגלומות בה כשברשותו המידע הנדרש לשם כך, שלא היה ברשות בנק דקסיה בעת שדחה את הצעת הבנק".  

קראו עוד בכלכליסט

ב-11 בנובמבר החליט דירקטוריון דקסיה לקבל את מתווה העסקה שהציע לו בנק דיסקונט חודשיים קודם לכן ולהעדיף אותו על פני הצעה שהעביר בנק ירושלים. דיסקונט מעוניין לאחר השלמת העסקה למזג את דקסיה עם בנק מרכנתיל שנמצא בבעלותו המלאה.

לפי מתווה העסקה שאושרה, דיסקונט רוכש 100% ממניות דקסיה תמורת 670 מיליון שקל במזומן - סכום כמעט זהה להון העצמי של הבנק נכון לסוף הרבעון השני של השנה (אפריל־יוני). במועד החתימה על הסכם העקרונות הראשוני בין הצדדים בחודש ספטמבר היה המחיר האמור גבוה ב־17% משווי השוק של דקסיה, שעמד על 573 מיליון שקל. נכון להיום עומד שווי השוק של דקסיה על 580 מיליון שקל.

בתחילת נובמבר העביר בנק ירושלים הצעה משלו לרכישת דקסיה, בסכום של 730 מיליון שקל. ואולם בעוד שההצעה של דיסקונט היתה כולה במזומן, ההצעה של ירושלים כללה רק 350 מיליון שקל כרכיב של מזומן, ואילו 380 מיליון שקל ממנה היו מרכיב של מניות החברה הממוזגת (27%), שיקבלו בעלי המניות הנוכחים של דקסיה לאחר השלמת המיזוג המוצע.

דירקטוריון דקסיה ישראל בחן את ההצעה של ירושלים על אף ההתנגדות של דיסקונט, שטען כי לפי תנאי מזכר ההבנות שנחתם ביניהם, דקסיה מחויב שלא להיכנס למו"מ עם גורם נוסף עד 22 בנובמבר, המועד הסופי לחתימת הסכם הרכישה. בדקסיה טענו כי הם לא מתכוונים להיכנס למו"מ כזה אלא רק לדון בהצעה כפי שמאפשר להם ההסכם עם דיסקונט.

כאמור, ימים ספורים לאחר הגשת ההצעה של ירושלים החליט הדירקטוריון בדקסיה כי הוא מעדיף את הצעת דיסקונט.  "הדירקטוריון ביקש חוות דעת כלכליות מפרופ' אמיר ברנע ומבנק ההשקעות המלווה את הבנק בתהליך זה המנתחות את הצעתכם ואת התמורה המוצעת בה לבעלי מניות הבנק", נאמר בהודעה שהועברה לבנק ירושלים על דחיית ההצעה.

הפנייה המחודשת של בנק ירושלים מהיום אינה כולל שיפור או שינוי של הצעתו האחרונה. בירושלים מבהירים בפנייה כי לא צפוי קושי או הכבדה ממשיים בדחיית האסיפה הכללית בדחיית האסיפה הכללית שכונסה על מנת לאשר את ההצעה של דיסקונט - לצורך דיון מחדש בדירקטוריון בהצעה של ירושלים.

גיל טופז מנכ"ל בנק ירושלים , צילום: סיוון פרג גיל טופז מנכ"ל בנק ירושלים | צילום: סיוון פרג' גיל טופז מנכ"ל בנק ירושלים , צילום: סיוון פרג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות