אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יעלון הכריז על הקמת מפלגה חדשה: "זמן למנהיגות אחרת" צילום: תומריקו

יעלון הכריז על הקמת מפלגה חדשה: "זמן למנהיגות אחרת"

שר הביטחון והרמטכ"ל לשעבר משה (בוגי) יעלון הכריז על מפלגתו החדשה בסרטון בפייסבוק: "ברשימה שאציג בקרוב תמצאו את ארץ ישראל הטובה ונקיית הכפיים". הוא קרא גם לשילובי כוחות "כדי להציב אלטרנטיבה להנהגת המדינה"

25.12.2018, 14:44 | מורן אזולאי, ynet
הרמטכ"ל ושר הביטחון לשעבר, משה (בוגי) יעלון, הכריז היום (יום שלישי) על הקמת מפלגה חדשה. בסרטון שפרסם יעלון בפייסבוק הוא אמר: "הבטחתי ואני מקיים, אני יוצא לדרך בראש מפלגה, כוח פוליטי בהנהגתי בבחירות הקרובות החשובות כל כך לעתיד מדינת ישראל. ברשימה שאותה אציג בפניכם בקרוב מאוד תמצאו את ארץ ישראל הטובה, הערכית ונקיית הכפיים".

הוא הוסיף: "זו תהיה מפלגה בלי קונצים. נשים וגברים עתירי ניסיון ועשייה שתוכלו לסמוך עליהם ולתת בנו אמון. אני גם קורא לחבירות - לשילובי כוחות כדי להציב אלטרנטיבה להנהגת המדינה ופועל כדי לקדם זאת. זה הזמן שלנו לקחת אחריות. כל חיי הייתי חייל של המדינה. אני קורא לכם להיכנס יחד איתי אל מתחת לאלונקה ולהביא תקווה לישראל. הגיע הזמן למנהיגות אחרת".

הצהרתו של יעלון מגיעה יום לאחר הכרזת הקואליציה על הקדמת הבחירות ל-9 באפריל ופיזור הכנסת. מאז העימות עם ראש הממשלה נתניהו והתפטרותו מתפקיד שר הביטחון, התבטא יעלון מספר פעמים כנגד נתניהו ומדיניות הממשלה הנוכחית.

משה יעלון, צילום: חן גלילי משה יעלון | צילום: חן גלילי משה יעלון, צילום: חן גלילי

יעלון לפני חודש: "מה שקורה בפוליטיקה - איום קיומי"

לפני קצת יותר מחודש תקף יעלון את התנהלות הממשלה, ואמר כי "מה שקורה היום בפוליטיקה הישראלית הוא איום קיומי על המדינה". באירוע "שבתרבות" במועצה האזורית אשכול, שבו לקח חלק, תקף יעלון גם את מחליפו אביגדור ליברמן שהתפטר גם הוא: "ליברמן התפטר כי גילה שלסיסמאות שהפריח לחסל את החמאס לא היה כיסוי, לכן הוא עכשיו מסתתר מאחורי הרמטכ"ל באופן ציני כדי לפנות לאלקטורט שלו", אמר יעלון. "זה הרה אסון, ולא בפעם הראשונה. ראש הממשלה נותן לזה להתנהל – שולח את ראש המל"ל למשימה פוליטית, ומשחית את כל הסביבה שלו".

שר הביטחון הנוכחי, ראש הממשלה בנימין נתניהו, נפגש לפני כחודש במסגרת תפקידו החדש עם הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ, שהוזכר פעמים רבות כמי שעשוי להתמודד בבחירות הקרובות, כחלק מהתייעצויות ביטחוניות ומקצועיות שהצהיר כי מקיים עם שרי ביטחון ורמטכ"לים לשעבר. עם זאת, נתניהו לא התכוון להפגש עם שני שרי ביטחון אחרים שכיהנו כרמטכ"לים - משה (בוגי) יעלון, שהתעמת איתו ופרש בעקבות זאת מהממשלה, וכן אהוד ברק, שמצוי עם נתניהו ביריבות עזה ותוקף אותו בחריפות מעל כל במה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות