אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל קסם: "יש מנהלי קרנות שלוקחים סיכון בקרנות סולידיות" צילום: תומי הרפז

מנכ"ל קסם: "יש מנהלי קרנות שלוקחים סיכון בקרנות סולידיות"

אבנר חדד תוקף חזיתית את המתחרים, על רקע פדיונות הענק שנרשמו השבוע: "קרנות סולידיות כביכול מראות ירידה לא פרופורציונאלית לרמת הסיכון שאותה חיפש חלק ניכר מהמשקיעים"

25.12.2018, 15:40 | רחלי בינדמן

אבנר חדד, מנכ"ל קסם קרנות ו-ETF מבית אקסלנס, תוקף חזיתית את מתחריו הגדולים - על רקע פדיונות הענק שנרשמו השבוע בקרנות הנאמנות אומר היום (ג') חדד כי "'שיטת ה'כוכבים' ותופעת ריבוי הקרנות הן הגורם המרכזי לקריסה בחלק מהקרנות.  

קראו עוד בכלכליסט

"קסם אומרת את זה מאז שהיא נכנסה לענף הקרנות -הענף לא שקוף מספיק. ישנם מנהלי קרנות שלוקחים סיכונים בצורה לא שקופה בקרנות שאמורות להיות סולידיות. בטווח הקצר זה מייצר להם יתרון קל בטבלת התשואות והם נהנים מאוד כי כך הם מגייסים לא מעט כסף אבל בטווח הארוך זה רע לכולם – רע למנהל הקרן, רע לענף ורע למשקיע", אומר חדד.

אין זו הפעם הראשונה שחדד יוצא במתקפה כזו כל המתחרים וגם בכנס המדדים של "כלכליסט" בשנה שעברה העביר ביקורת דומה לע שיטת הקרנות הכוכבות.

"המשבר הנוכחי מתחיל לחשוף שוב את התופעה הזאת", מציין היום חדד ומוסיף "קרנות סולידיות כביכול מראות ירידה לא פרופורציונאלית לרמת הסיכון שאותה חיפש חלק ניכר מהמשקיעים. שאלו אותי פעם אם זה עניין של רגולציה וכמובן שרגולציה תמיד יכולה לסייע, אבל אי אפשר לתלות כל דבר ברגולטור – צריכה להיות הוגנות ואחריות גם מצד המנפיקים ולקיחת אחריות מצידם".

חדד מכוון לתופעה שבה מנהלי קרנות נאמנות פותחים כמה קרנות עם מדיניות השקעות דומה כשכל קרן לוקחת "פינה" ומהמרת על נייר ערך מסויים ואם מצליחה נהיית שיאנית גיוסים ואם כושלת הקרן נסגרת. ביקורת דומה מטיחים כבר תקופה בבית ההשקעות אלטשולר שחם.  

  

אבנר חדד , צילום: תומי הרפז אבנר חדד | צילום: תומי הרפז אבנר חדד , צילום: תומי הרפז

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות