אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החברה שתנהל את מערכת החשמל יוצאת לדרך צילום: דובר צה"ל

בלעדי לכלכליסט

החברה שתנהל את מערכת החשמל יוצאת לדרך

היחידה של חברת החשמל שהפכה לחברה עצמאית במסגרת הרפורמה קיימה השבוע ישיבה ראשונה שבה מונו לדירקטוריון חמישה חברים

26.12.2018, 07:05 | ליאור גוטמן

הרפורמה במשק החשמל ממשיכה להתקדם: חברת ניהול מערכת החשמל הארצית קיימה השבוע ישיבה ראשונה, שבה מונו חמישה דירקטורים חדשים. ל"כלכליסט" נודע כי הדירקטורים הם ליאור בראון ויעקב יהב, שניהם עובדי משרד האוצר, וכן שרון חצור ודורית הוכנר, שתיהן עובדות משרד האנרגיה. כדירקטור חיצוני התמנה אסף אצור, עו"ד, יזם ומגשר בהכשרתו.

כפי שפורסם ב"כלכליסט", מי שישמש כיו"ר דירקטוריון החברה הוא האלוף במילואים סמי תורג'מן, שהשתחרר מהצבא בתחילת 2017. תפקידו האחרון היה אלוף פיקוד דרום.

קראו עוד בכלכליסט

סמי תורג סמי תורג'מן, היו"ר המיועד | צילום: דובר צה"ל סמי תורג

חברת ניהול מערכת החשמל הארצית היא יחידה ששכנה עד היום בתוך חברת החשמל. תפקידה העיקרי הוא לחשב את הביקוש הארצי לחשמל בכל יום, ורבעון קדימה, ולהחליט כמה תחנות כוח יש להפעיל, ולקבוע את סדר הפעלתן.

במסגרת הרפורמה בחברת החשמל הוחלט להפריד את היחידה הזאת מחברה החשמל ולהפוך אותה לחברה ממשלתית עצמאית. ההיגיון שהנחה את המהלך היה שמאחר וחברת החשמל תצא מתחום הייצור ותישאר אחראית רק על תחומי ההולכה והחלוקה, אין טעם שמי שישלוט על סדר הפעלת התחנות יישאר בידיה.

לפי מתווה הרפורמה, מלאכת התיאום בין כל תחנות הכוח בארץ יוטל למעשה על חברת ניהול המערכת, כשהיא אמורה לקלוט את 200 עובדי חברת החשמל שמבצעים את המשימה כיום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
ניהול כושל מתמשך
מדוע להביא שוב אלופים משתחררים עם פנסיה מסודרת וכו' ...מי אמר שהם יודעים טוב יותר לנהל ? ראינו איזה פאקים יש לצבא ולאלופים שלהם ...ומדוע לקלוט את עובדי חברת החשמל ולא חדשים לתת הזדמנות ? ככה זה שר מסדר למקרובים שלו וכל השמנת נשארת אצל החתולים תמיד אבל בחירות הבאות נראה כמה יביאו אם בכלל ישארו שם החתולים שמסדרים שמנת ואז מתפקדים בשבילם ומקדמים אותם במפלגה
יוסף  |  07.05.20
לכל התגובות