אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פז אישרה רכישה עצמית של אג"ח בעד 300 מיליון שקל צילום: עמית שעל

פז אישרה רכישה עצמית של אג"ח בעד 300 מיליון שקל

חברת האנרגיה שמתנהלת ללא גרעין שליטה הנפיקה כמה סדרות אג"ח שנסחרות בתשואה לפדיון של עד 2.4%, שלכאורה לא מצדיקה רכישה עצמית. לפי הערכות בשוק המהלך נעשה כדי לכוון לרצונם של המוסדיים שהם בעלי המניות הגדולים בחברה

26.12.2018, 07:57 | חזי שטרנליכט

שטף תוכניות הרכישה העצמית של אג"ח שנסחרות בתל אביב, לא נעצר. התוכנית הבולטת והמפתיעה ביותר שאישרה חברה ישראלית פורסמה אתמול על ידי פז נפט, שאישרה רכישה עצמית של אג"ח בהיקף של עד 300 מיליון שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

פז, שמתנהלת ללא בעלי שליטה, ובעלי המניות הגדולים שלה הם גופים מוסדיים, הנפיקה כמה סדרות אג"ח. הסדרה שנסחרה בתשואה הגבוהה ביותר, פז ה', נסחרה אתמול בתשואה לפדיון של 2.4%, שלכאורה לא מצדיקה רכישה עצמית.

לפי הערכות בשוק, הנהלת פז החליטה על תוכנית הרכישה כדי ליישר קו עם הגופים מוסדיים שמעוניינים בנזילות בחברה. לבד מפז, הצטרפו אתמול לגל הרכישות העצמיות של אג"ח עוד שתי חברות ישראליות. פרשקובסקי ואלבר. הראשונה אישרה תוכנית לרכישה של אג"ח בהיקף של עד 12 מיליון שקל. אג"ח ח' של פרשקובסקי נסחרת בתשואה לפדיון של 6.8%, התשואה הגבוהה ביותר בין סדרות האג"ח שלה.

יונה פוגל מנכ"ל פז נפט , צילום: עמית שעל יונה פוגל מנכ"ל פז נפט | צילום: עמית שעל יונה פוגל מנכ"ל פז נפט , צילום: עמית שעל

אלבר, חברת ציי הרכב, אישרה תוכנית לרכישת אג"ח בהיקף של 30 מיליון שקל ומחיר אג"ח מסדרה ט"ו של אלבר, שנסחרה אתמול בתשואה של 5.2%, זינק ב־2% במהלך המסחר.

קדמו לפז, פרשקובסקי ואלבר גם חברות הנדל"ן הישראליות גזית גלוב ונורסטאר שבשליטת חיים כצמן. גזית גלוב רכשה שלשום אג"ח מסדרה ד' בהיקף של כחצי מיליון שקל, זאת אחרי שכבר ביצעה רכישות עצמיות בהיקף כולל 4.2 מיליון שקל מאותה סדרה במהלך דצמבר. האג"ח של גזית גלוב, שפועלת בתחום הנדל"ן המניב בארה"ב, רשמה ירידות בשבוע שעבר, דבר שהוביל את כצמן לצאת לסבב פגישות הרגעה עם המוסדיים בארץ בשבוע שעבר.

גם נורסטאר, החברה־האם של גזית גלוב, הודיעה שלשום על ביצוע רכישות עצמיות של אג"ח משלוש סדרות שגייסה ((ח', י' וי"א) בהיקף כולל של 2.45 מיליון שקל לאחר שביצעה רכישות עצמיות ב־2.2 מיליון שקל במהלך דצמבר. ביום ראשון השבוע ביצעה דסק"ש רכישה עצמית של אג"ח ב־12 מיליון שקל, שהצטרפה לרכישה שביצעה ביום חמישי האחרון, ב־2.5 מיליון שקל.

"מי שקונה בימים כאלה מעיד גם על מי שיושב בצד ומפחד או לא יכול לקנות", אמר אתמול ל"כלכליסט" פעיל בשוק. "התוכניות האלה לרכישה עצמית של אג"ח נבחנות בדיוק בשלבים האלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות