אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברק יקבל באינטרקיור שכר חודשי בעלות של 10,000 דולר ואופציות ל-3.7% מהמניות צילום: עמית שעל

ברק יקבל באינטרקיור שכר חודשי בעלות של 10,000 דולר ואופציות ל-3.7% מהמניות

חברת הקנאביס הוציאה זימון לאסיפה כללית לצורך אישור התגמול של ברק, עבור 40 שעות עבודה חודשיות: "התגמול המוצע סביר, ראוי והוגן בשים לב לכישוריו וניסיונו העסקי והמקצועי רב השנים"; בעל השליטה אלכס רבינוביץ' ימונה למנכ"ל

26.12.2018, 09:01 | מיקי גרינפלד וצלי גרינברג

חברת הקנאביס אינטרקיור מוציאה זימון אסיפה כללית במטרה לאשר שורה של החלטות שהתקבלו בחברה, ובראשן את שכרו של אהוד ברק כיו"ר ואת מינויו של בעל השליטה אלכס רבינוביץ' למנכ"ל החברה.  

קראו עוד בכלכליסט

עלות השכר המבוקשת ליו"ר ברק עומדת על 10,000 דולר לחודש, עבור 40 שעות חודשיות (ישולם בשקלים). כמו כן מבקשת אינטקיור להעניק לברק 4.58 מיליון אופציות של החברה - הניתנות למימוש עבור 4.58 מיליון מניות - 3.7% מהון המניות של החברה. עלות השכר השנתית עומדת על 3.5 מיליון שקל.

החברה מציינת כי במסגרת תפקידו כיו"ר דירקטוריון יוביל ברק יוביל את אסטרטגיית הצמיחה הגלובלית ופיתוח העסקים הבינלאומי של החברה - ברק "יפעל לקידום מאמצי החברה ביחס למימוש האסטרטגיה המתרחבת של החברה, לרבות פעילות מיזוגים ורכישות, ירכז את מאמצי הדירקטוריון להגדיר ולקבוע מטרות, מימון ואסטרטגיות לחברה ויפקח על יישום יעדים אלה".

בין נימוקי ועדת התגמול והדירקטוריון לשכר האמור נאמר כי "מר ברק, לשעבר ראש ממשלת ישראל, שר הביטחון ורמטכ"ל צה"ל, הוא בעל ניסיון ניהולי, מקצועי ועסקי רב שנים", עוד מציינת החברה כי הליך איתור ובחירת יו"ר הדירקטוריון נערך באופן מקצועי, מעמיק ויסודי מתוך מחשבה על צרכי החברה ובסופו נמצא כי "מר ברק עונה על הקריטריונים שנקבעו על ידי החברה לצורך כך - התגמול המוצע הוא סביר, ראוי והוגן בשים לב לכישוריו וניסיונו העסקי והמקצועי רב השנים, ויכולתו של מר ברק לתרום משמעותית לפיתוח פעילותה של החברה ולהשאת רווחיה".

אם ברק יחליט להתמודד בבחירות הקרובות לכנסת במסגרת כלשהי הדבר עקרונית לא אמור להשפיע על תפקידו באינטרקיור. בה בעת, אם אכן ייבחר לכנסת, לפי החוק לא יוכל לכהן בתפקיד נוסף בשכר, כך שעצם ההחלטה על ההתמודדות - בהנחה סבירה שהיא תוביל לכניסתו לכנסת - עשויה להשפיע על יתר עיסוקיו. 

אהוד ברק , צילום: עמית שעל אהוד ברק | צילום: עמית שעל אהוד ברק , צילום: עמית שעל

אינטרקיור מבקשת כאמור גם את אישור האסיפה למינויו של בעל השליטה רבינוביץ' לתפקיד המנכ"ל, ב-50% משרה ובעלות שכר של 15,000 שקל. כמו כן מבקשת החברה אישור להקצאת מניות לרבינוביץ' ולאדם נוימן (מייסד WeWork). נוימן מעוניין להשקיע 5 מיליון דולר תמורת החזקה של 4.5% ממניות החברה.

בעלי המניות מתבקשים אף לאשר שינוי במשרד רואי החשבון של החברה - את ברימן אלמגור זהר ושות' במקומו של קסלמן וקסלמן. בזימון נאמר שחברי ועדת הביקורת של החברה דנו בנושא החלפת רואה החשבון המבקר של החברה לאחר שניתנה לרואה החשבון המבקר של החברה הזדמנות סבירה להביא עמדתו בפני הוועדה.

"פרופיל המשרד ולקוחותיו של משרד רואי החשבון בריטמן אלמגור זהר ושות', רואי חשבון, הוצגו בפני חברי ועדת הביקורת, וחברי הוועדה התרשמו כי מדובר במשרד מקצועי וראוי, וזאת מבלי לגרוע מההערכה הרבה של ועדת הביקורת לפועלו של משרד רואה החשבון המבקר המכהן, קסלמן וקסלמן", נאמר בזימון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות