אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ מגן על השר מנושין: "הוא אדם מאוד מוכשר וחכם" צילום: רויטרס

טראמפ מגן על השר מנושין: "הוא אדם מאוד מוכשר וחכם"

גורמים רבים בשוק האמריקאי ביקרו את שר האוצר מנושין על השיחות שניהל עם מנהלי הבנקים הבכירים - שהעלו לדבריהם את מפלס החרדה. ה-CNN דיווח שהמנכ"לים היו "המומים לגמרי" מהשיחה

26.12.2018, 11:37 | שירות כלכליסט

הנשיא האמריקאי דונלד טראמפ מביע אמון בשר האוצר שלו סטיבן מנושין - לאחר שהשיחות שקיים עם מנהלי הבנקים הבכירים בארה"ב גררו תגובות חריפות וירידות חדות בשווקים.

ביום ראשון בלילה הודיע מנושין כי ניהל שיחות עם מנהלי ג'יי.פי מורגן, גולדמן זאקס, בנק אוף אמריקה, וולס פארגו, מורגן סנטלי וסיטיגרופ, שבהן אישרו המנכ"לים כי רמת הנזילות של המערכת הפיננסית בהחלט מספקת. גורמים רבים בשוק תקפו את השיחה - או את עצם הפרסום שלה - וטענו כי יש היא רק מעלה את מפלס החרדה בשוק, שאכן הגיב לאירועים בירידות.

הנשיא טראמפ ענה בחיוב לשאלת עיתונאים האם יש לו אמון במנושין. "הוא אדם מאוד מוכשר וחכם" כך טראמפ, שחזר במקביל על עמדתו לפיה העלאת הריבית על ידי הבנק הפדרלי מהירה מדי, ונובעת מהפריחה המהירה בשווקים. "הם מעלים את הריבית מהר מדי. הם חושבים שהכלכלה במצב כל כך טוב אבל אני חושב שהם ישנו את דעתם די מהר".  

קראו עוד בכלכליסט

הנשיא גם הביע אמון בחברות האמריקאיות ואמר כי לנוכח הירידות האחרונות, זו דווקא הזדמנות לרכישת מניות. "יש לי אמון רב בחברות שלנו, הן עושות עבודה טובה. אני חושב שיש עכשיו הזדמנות מצוינת לקנות, באמת הזדמנות מצוינת לקנייה," אמר טראמפ.

ששת המנכ"לים ששוחחו כל אחד בנפרד עם מנוש'ין היו "המומים לגמרי" מהשיחה, לא הבינו את מטרתה וחשבו שהייתה בעיקר מיותרת, כך אמר ל-CNN מקור שמקורב להתרחשויות.

המשקיעים חוששים גם מהאפשרות שטראמפ יפעל לפיטורי יו"ר הפד ג'רום פאוול - לפי דיווחים הנשיא החל להתייעץ עם יועציו בעניין. השר מנושין צייץ בסוף השבוע כי הנשיא אינו פועל בכיוון זה. לדבריו טראמפ אמר לו ש"מעולם לא רמזתי שבכוונתי לפטר את פאוול, ואני לא מאמין שזה דבר נכון לעשות".

שר האוצר סטיבן מנושין , צילום: רויטרס שר האוצר סטיבן מנושין | צילום: רויטרס שר האוצר סטיבן מנושין , צילום: רויטרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות