אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר החוק להפחתת ריבית פיגורים ב-25% צילום: תומי הרפז

אושר החוק להפחתת ריבית פיגורים ב-25%

ריבית הפיגורים של ההוצאה לפועל עומדת היום על 7.5%. לחייב שמשלם באופן רציף ועקבי את התשלומים שנקבעו לו בהוראת התשלומים.

26.12.2018, 15:58 | עמרי מילמן

אמש, בימיה האחרונים של הקואליציה, אושרה הצעת החוק להפחתת ריבית פיגורים ב- 25% לחייבים העומדים בצו התשלומים להוצאה לפועל בקריאה שנייה ושלישית. ריבית הפיגורים של ההוצאה לפועל עומדת היום על 7.5%. מדובר בהצעת חוק ממשלתית שאוחדה עם הצעת חוק פרטית של ח"כ יואב בן צור (ש"ס) שנועדה לסייע לציבור החייבים המשלמים לעבור לתהליך שיקום כלכלי שיאפשר להם לחזור למוטב.

קראו עוד בכלכליסט

החוק החדש קובע כי כאשר חייב משלם באופן רציף ועקבי את התשלומים שנקבעו לו בהוראת התשלומים, "יופחת שיעור ריבית הפיגורים שתיצבר על יתרת החוב בתיק ב-25%ם, ולא יינקטו נגד החייב הליכי גבייה מסוימים. הסדר זה יחול כל עוד החייב משלם את התשלומים שנקבעו לו ויופסק אם החייב אינו משלם את חובו כנדרש".

אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק

בדברי ההסבר של החוק החדש מצוין כי "יש חשיבות רבה להנעת חייבים כאמור לפנות בבקשה לרשם ההוצאה לפועל לפריסת חובותיהם וכן לתמרץ אותם להתמיד בתשלומים שנקבעו להם. התמדת החייב בתשלומים מיטיבה עם הזוכה אשר החוב כלפיו משולם באופן סדיר, ועם החייב אשר מקטין את חובו עד לסגירת התיק נגדו." עוד מצויין כי " כאשר חייב עומד בתשלומים שנקבעו לו, וכל עוד הוא עומד בתשלומים אלה, יש צורך להתאים את מערך התמריצים והליכי הגבייה שחלים עליו. זאת, מכיוון שכשחייב משלם ראוי להחיל עליו מערך תמריצים שונה מזה שחל על חייב שאינו משלם".

ח"כ בן צור: "מדובר בהצעת חוק חברתית ממעלה ראשונה, לא ייתכן שמדינת ישראל תפקיר את החייבים שעושים מאמץ לעבור שיקום כלכלי ותהפוך אותם ל"חייבים לנצח" כדי לגזור קופון. אני מאמין כי החוק יעודד יותר חייבים להתמיד בתשלומים ולצאת בהדרגה מהמצב הכלכלי הקשה. מעבר לכך גם המדינה תרוויח מאזרחים שבע"ה יצליחו להשלים את החובות שלהם ולא יהפכו בעתיד לנטל כלכלי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות