אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בהמלצת משרד המשפטים: דוד שרן ישאר בחופשה מקצא"א עד סוף מרץ 2019 צילום: דנה קופל

בהמלצת משרד המשפטים: דוד שרן ישאר בחופשה מקצא"א עד סוף מרץ 2019

שרן, החשוד בעבירות בתיק הצוללות, נמצא בחופשה כבר שנה מתפקיד מזכיר החברה. הוא חשוד בלקיחת שוחד, מרמה, הפרת אמונים וקשירת קשר לביצוע פשע במסגרת פרשת הצוללות

26.12.2018, 17:40 | ליאור גוטמן

חופשתו של דוד שרן מתפקידו כמזכיר חברת קצא"א הוארכה עד סוף מרץ 2019. כך נודע ל"כלכליסט". ההארכה אושרה בהמלצת משרד המשפטים ולאחר התדיינות עם ראשי החברה. לפיכך, ההחלטה בעניין חזרת שרן לתפקידו בקצא"א, תמתין עוד רבעון עם אפשרות להארכה שנייה לעוד שלושה חודשים, זאת במידה ולא תתקבל החלטה אם לקדם את תיק 3000 ("פרשת הצוללות") שם הוזכר שמו של שרן כאחד החשודים.

קראו עוד בכלכליסט

שרן כבר סיים שנת היעדרות בפועל מהחברה, כאשר הקושי הגדול הוא כיצד להתייחס אליו כעובד קצא"א. העברות שהוא חשוד בהן: לקיחת שוחד, מרמה, הפרת אמונים וקשירת קשר לביצוע פשע במסגרת פרשת הצוללות. לפי החשד שרן הדליף במסגרת תפקידו בעבר כראש מטה משרד ראש הממשלה מידע למיקי גנור, נציג חברת טיסנקרופ הגרמנית, בנוגע למכרזים בתחום הרכש הביטחוני.

דוד שרן. ימשיך להמתין להחלטה דוד שרן. ימשיך להמתין להחלטה דוד שרן. ימשיך להמתין להחלטה

עם זאת, העברות בוצעו לכאורה כאשר לא היה עובד קצא"א, ולכן לכאורה אין קשר בין עבודתו שם לעברות שביצע במקום אחר. הפשרה שנמצאה עד היום היתה לא להשעותו מהתפקיד אלא להוציאו לחופשה עם תנאי תשלום חלקיים.

עד שיוחלט מה יעלה בגורלו, בסביבתו של שרן מכחישים היום כוונה להתמודד בפריימריז הבאים בליכוד. לכאורה מדובר מבחינתו בפתרון טוב להימנע מכתב אישום רשמי כיוון שחברי כנסת נהנים מחסינות, אולם כבר עכשיו ידוע שהתמודדות בפריימריז תחייב אותו להתפטר מקצא"א ובכך לקחת סיכון כפול - גם להישאר ללא שכר וגם להיות חשוף לתביעות אם לא ישתבץ לכנסת. בסביבת שרן מעריכים שגם אם הנושא יבדק על ידיו לא בטוח שהוא יכנס להרפתקאה שכזו בוודאי כאשר טרם נסגרה רשימת השיריונים בליכוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות