אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלקו: נבטל את רכישת גלובוס מקס צילום: צביקה טישלר

אלקו: נבטל את רכישת גלובוס מקס

אחרי ששילמה 144 מיליון שקל עבור רשת בתי הקולנוע הקורסת, אלקו מבקשת שישיבו לה 29 מיליון שקל או שתבטל את העסקה. הסיבה: עסק הפצת הסרטים שרכשה "נשדד"

27.12.2018, 09:48 | ליטל דוברוביצקי

סכסוך מהסרטים: אחרי שרכשה את רשת בתי הקולנוע גלובוס מקס ב־144 מיליון שקל, אלקו מאיימת בביטול העסקה. אלקו הגישה אתמול לבית המשפט המחוזי בירושלים בקשה להורות לנאמני גלובוס מקס לשעבר להשיב לה 29 מיליון שקל שהופקדו אצלם בנאמנות. הטענה: עסק הפצת הסרטים שרכשה "נשדד מתחת לאפם של הנאמנים והוא מופעל כיום על ידי עובדי חברה לשעבר ושותפיהם". לחלופין, אלקו מבקשת להשיב את המצב לקדמותו - משמע אלקו תשיב לנאמנים את פעילות בתי הקולנוע, והנאמנים ישיבו לה את הכסף.

קראו עוד בכלכליסט

אלקו מציינת באמצעות עו"ד עופר צור ממשרד גורניצקי שרכשה את פעילות בתי הקולנוע וכן את עסקי ההפצה, אולם "לדאבון הלב, הנאמנים לא פעלו כפי שנאמנים מחויבים לפעול. לא בזמן ההליך המכרזי וגם לא לאחר שהתגלה כי עסק ההפצה הוברח מהחברה ונלקח על ידי עובדים ונותני שירותים של החברה ושותפיהם, ומבלי שהללו משתתפים במכרז ו/או משלמים תמורת העסק דבר", נטען.

במסגרת המו"מ בין אלקו לנאמנים הוחלט שאלקו תשלם כ־115 מיליון שקל עבור עסק בתי הקולנוע ותקבלו לידה, וכן שתפקיד 29 מיליון שקל בנאמנות בקשר עם עסק ההפצה. עוד סוכם שיינקטו צעדים לשכנע את האולפנים להחזיר את עסק ההפצה לחברה, ואם כך יקרה - הנאמנים יוכלו לחלק גם את הפיקדון של ה־29 מיליון שקל לנושי החברה. אחרת, "אלקו תפוצה מתוך סכום הפיקדון".  

סניף של גלובוס מקס בקריון , צילום: אתר גלובוס מקס  סניף של גלובוס מקס בקריון | צילום: אתר גלובוס מקס סניף של גלובוס מקס בקריון , צילום: אתר גלובוס מקס

אלקו טוענת שלא ידעה באותו זמן "שהעניין כבר אבוד, כיוון שעובדים בחברה ושותפיהם כבר חתרו תחת המכרז כדי לזכות בעסק ההפצה בלי להשתתף במכרז. אם הייתה יודעת זאת, לא הייתה מסכימה להשלים העסקה בכלל. אלקו הגישה הצעתה במכרז מתוך מטרה לרכוש שני עסקים: פעילות בתי קולנוע וכן הפצת סרטים".

לפי הנטען, אלקו פעלה כדי לשכנע את האולפנים לחזור בהם מביטול הסכמי ההפצה אך הדבר לא צלח, מאחר שהעסק כבר הובטח לאחרים. "כשכשלו המאמצים של אלקו, והיות ש־100% מעסק ההפצה איננו, ביקשה אלקו מהנאמנים להחזיר לה את כל הפיקדון. הנאמנים סירבו לתת לאלקו אפילו חלק כלשהו מהפיקדון, והם מתכחשים להסכמות וההבנות שהושגו", נטען.

עוד נודע שהנאמנים דוחים את טענות אלקו, אך לא ניתן היה להשיג את תגובתם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות