אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הראל מגדירה כרית הון ומחלקת דיבידנד של 107 מיליון שקל צילום: מיה כרמי-דרור

הראל מגדירה כרית הון ומחלקת דיבידנד של 107 מיליון שקל

דווקא בתוך המפולת בשווקים, בהראל מרגישים בנוח עם החלוקה, למרות הפגיעה הצפויה בהשקעות תיק הנוסטרו; הדירקטוריון הגדיר כרית ביטחון בהתאם לדרישות הרגולציה שעמידה בהן מאפשרת חלוקת דיבידנד

26.12.2018, 19:58 | רחלי בינדמן

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

הראל ביטוח שבשליטת משפחת המבורגר הודיעה על דיבידנד בהיקף של 107 מיליון שקל. דווקא בתוך המפולת בשווקים, בהראל מרגישים בנוח עם החלוקה, למרות הפגיעה הצפויה בהשקעות תיק הנוסטרו. הדירקטוריון הגדיר כרית ביטחון בהתאם לדרישות הרגולציה שעמידה בהן מאפשרת חלוקת דיבידנד.

קראו עוד בכלכליסט

הדירקטוריון הגדיר עודף הון מעל ההון המינימאלי הנדרש על ידי הרגולציה של 1.15 מיליארד שקל. עם זאת כרית הביטחון היא כרית מתעצמת, אשר תעמוד רק בתום 2024 אז ייושמו דרישות ההון במלואן על 1.15 מיליארד שקל ועל 750 מיליון שקל נכון לסוף 2017.

יאיר המבורגר, יו"ר קבוצת הראל ביטוח ופיננסים, צילום: מיה כרמי-דרור יאיר המבורגר, יו"ר קבוצת הראל ביטוח ופיננסים | צילום: מיה כרמי-דרור יאיר המבורגר, יו"ר קבוצת הראל ביטוח ופיננסים, צילום: מיה כרמי-דרור

לדעת הראל ביטוח, כרית הון זו תאפשר להראל ביטוח התמודדות עם משברים מבלי לפגוע מהותית בפעילותה ובעמידתה בדרישות ההון החלות עליה.

בינתיים מנורה והראל הן החברות היחידות שמחלקות דיבידנדים בענף בקרב הגדולות כאשר כלל ומגדל עדיין לא מחלקות אך הפניקס שגם לא מחלקת קרובה יותר לחזור לחלוקה בהתחשב בעודפי ההון שברשותן למול דרישות ההון המחמירות - הסולבנסי 2.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות