אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת האוטובוסים מטרופולין תציב מכונות הטענה לרב-קו ב-40 אוטובוסים צילום: באדיבות מטרופולין

בלעדי לכלכליסט

חברת האוטובוסים מטרופולין תציב מכונות הטענה לרב-קו ב-40 אוטובוסים

כמו כן ניתן יהיה לשלם במטבעות עבור הנסיעה ואף לקבל עודף במזומן. באוטובוסים של דן באר שבע מוצבים כבר מכונות תשלום, אך הן אינן מחזירות עודף במטבעות, אלא רק בקבלות זיכוי

27.12.2018, 09:33 | אודי עציון

מאז הרפורמה שביטלה את אפשרות התשלום במזומן לנהג באוטובוס בגוש דן, מתלוננים נוסעים רבים על קושי באיתור מכונות לטעינת כרטיסי הרב־קו, בעיקר כאלה המאפשרות תשלום במזומן. לאחר שהמהלך נכנס כבר לתוקף בבאר־שבע ובירושלים, הוא נכנס לתוקף החודש באוטובוסי דן ובחודש הבא יורחב לשאר חברות התחבורה הציבורית באזור.

קראו עוד בכלכליסט

נודע כי מטרופולין תהיה החברה הראשונה שתציב באוטובוסים שלה בגוש דן מכונות שיאפשרו לשלם על הנסיעה ולטעון את כרטיסי הרב־קו, ואף לקבל עודף במזומן למי שישלם במזומן על הנסיעה. התשלום במזומן יתאפשר במטבעות בלבד, ועד לסכום של 15 שקל.

התשלום במזומן חיוני למי שאינם מחזיקים בכרטיסי אשראי, לנוסעים מזדמנים שלא מחזיקים בכרטיס רב־קו ולתיירים המגיעים לארץ, שיוכלו לרכוש באוטובוס עצמו כרטיס לנסיעה בודדת או כרטיס יומי.

המכונה החכמה של מטרופולין, צילום: באדיבות מטרופולין המכונה החכמה של מטרופולין | צילום: באדיבות מטרופולין המכונה החכמה של מטרופולין, צילום: באדיבות מטרופולין

החברה, שתתחיל ב־4 בינואר להפעיל את אשכול שרון־חולון, תציב את המכונות, שפותחו ויוצרו בידי חברת שימקוטק הישראלית, בכ־40 אוטובוסים שיפעלו בגוש דן ובאזור עבר הירקון. המכונות ממוקמות בכניסה לאוטובוס, מעט מאחורי תא הנהג, בגובה שיאפשר גם לבני נוער או למי שמתנייד בכיסא גלגלים להשתמש בהן.

התקנת מכונות התשלום באוטובוסים הייתה חלק מדרישות המכרז שקבע משרד התחבורה, אולם מטרופולין שידרגה את השירות עם אפשרות להחזרת עודף. חברות

אחרות שממשיכות לפעול בגוש דן בהתאם למכרזים קודמים, וכן חברת דן לא נדרשות להציב מכונות תשלום באוטובוסים שלהן. באוטובוסים של דן באר שבע הפועלים בבירת הנגב מוצבים גם כן מכונות תשלום, אך הן אינן מחזירות עודף במטבעות, אלא רק בקבלות זיכוי, ולא ניתן להשתמש בהן במכונות אחרות, רק לפדות אותן בעמדות ה"על קו" של החברה בעיר הדרומית.

כך למשל, נוסע הרוכש כרטיס באוטובוס מטרופולין נסיעה בודד בעלות של 5.9 שקלים ומשלם עבורו 10 שקלים, יוכל לקבל עודף מהמכונה בסך 4.10 שקלים במעמד הרכישה. במקרה שבו אין במכונה את העודף המדויק, תונפק לנוסע קבלת זיכוי עימה ניתן לבצע רכישה עתידית בנסיעה הבאה, במכשיר תואם בקו אחר, או לחלופין, ניתן להמיר את הקבלה לכסף באחת מעמדות "על הקו" של מטרופולין. בעתיד בוחנים בחברה אפשרות לשלב החזרת כסף על הזיכויים גם דרך אתר האינטרנט, דבר שיהיה שימושי בעיקר לתיירים.

דניאל איטח, סמנכ"ל טכנולוגיות במטרופולין: "העמדות שלנו ידידותיות למשתמש ונותנות מענה כמעט לכל צורך בזמן הנסיעה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
למה רק מטבעות ורק עד 15 שקל?
למה שלא יקבל שטרות כדי שאוכל לטעון לכמה ימים ולחסכוך התעסקות הטענה יומית? בנוסף, לא תמיד יש מספיק כסף קטן בארנק, אבל לפחות שטר אחד כמעט תמיד יהיה. למשל להטעין חופשי חודשי אי אפשר במטבעות של 15 שקל וזה ראוי לתת לאנשים אופציה להטעין חוזי נסיעה כאלה גם אם אין להם כרטיס אשראי או סמארטפון עם אנדרויד.
נוסע  |  30.12.18
לכל התגובות