אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התערב שהביטקוין יגיע בסוף השנה ל-50 אלף דולר - ועומד להפסיד מיליון דולר צילום: בלומברג

התערב שהביטקוין יגיע בסוף השנה ל-50 אלף דולר - ועומד להפסיד מיליון דולר

בשנה שעברה, כשהמטבע הקריפטוגרפי היה בשיאו ונשק ל-20 אלף דולר, הימרו בקרן הגידור בלוק טאוור קפיטל שמנהל ארי פול, שמחירו ימשיך לנסוק. אלא שהמגמה התהפכה וערך הביטקוין ירד ב-80% לפחות מ-4,000 דולר כיום

27.12.2018, 11:10 | שירות כלכליסט

הימור מסוכן על השווי של הביטקוין יעלה לקרן גידור מיליון דולר. בשנה שעברה, בשיא העליות של המטבע הווירטואלי הימרו בקרן הגידור בלוק טאוור קפיטל (BlockTower Capital) המתמחה במטבעות קריפטוגרפיים מיליון דולר שעד סוף השנה הנוכחית שווי הביטקוין יטפס ל-50 אלף דולר.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת ההימור הזה, לקרן היתה האופציה (call options) לרכוש 275 מטבעות ביטקוין במחיר של 50 אלף דולר לאחד עד יום שישי האחרון, אז פג התוקף של האופציות – רכישה שהייתה עולה לה 13.8 מיליון דולר. בסופו של דבר בקרן בחרו להוציא קצת פחות ממיליון דולר על האופציות הללו.

ההימור כשל, שכן לא רק שהביטקוין לא טיפס למחיר של 50 אלף דולר, אלא שהיום הוא נסחר במחיר הנמוך מ-4,000 דולר - המייצג ירידה של מעל 80% ממחיר השיא של 19,783 דולר שבו נסחר המטבע בזמן ביצוע ההימור.

מייסד קרן הגידור ארי פול. הפסד של מיליון דולר, צילום: בלומברג מייסד קרן הגידור ארי פול. הפסד של מיליון דולר | צילום: בלומברג מייסד קרן הגידור ארי פול. הפסד של מיליון דולר, צילום: בלומברג

בקרן, המנהלת נכסים בשווי של מעל 130 מיליון דולר, הגנו על רכישת האופציות באותו הזמן בטענה ש"צריך לסכן קצת כדי להרוויח הרבה". בראיון לאתר CNBC שבוע לאחר שרכשו את האופציות, הסביר מנהל הקרן ארי פול: "זה לא היה הימור שמשהו יקרה, אלא שמשהו עשוי לקרות", והוסיף כי הוא נמשך לסיכויים הגבוהים ולרווח הפוטנציאלי.

החודש טען פול, כי "לא הימרנו או ציפינו לראלי במחיר הביטקוין. להיפך, האופציות היו דרך בשבילנו לשמור על החשיפה לראלי קיצוני תוך כדי הפחתת החשיפה הכוללת למטבעות הווירטואליים", אמר בתגובה לאתר ביזנס אינסיידר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות