אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כדאי להזדרז: גאפ תסגור בחודש הבא את החנות בשדרה החמישית צילום: שאטרסטוק

כדאי להזדרז: גאפ תסגור בחודש הבא את החנות בשדרה החמישית

החנות נמצאת בין רחובות 49 ו-59 במנהטן, אזור שבו עלו בהתמדה מחירי השכירות. לאחורנה הודיעה גאפ שהיא שוקלת לסגור מאות חנויות כדי להתמקד בהפעלת חנויותיה היותר רווחיות

27.12.2018, 13:06 | שירות כלכליסט

רשת האופנה האמריקאית גאפ תסגור ב-20 בינואר הקרוב את החנות הענקית שלה בשדרה החמישית בניו יורק. החנות בשדרה החמישית מס' 680, שבין רחובות 49 ו-59, משתרעת על פני 3 קומות. לאחרונה הודיעה גאפ שהיא שוקלת לסגור מאות חנויות כדי להתמקד בהפעלת חנויותיה היותר רווחיות.

החדשות מגיעות בעוד שכר הדירה לחנויות במנהטן מטפס בהתמדה בשנים האחרונות ובעלי הנכסים מסרבים לשאת ולתת לגביו עם שוכריהם. כבר לפני כשלוש שנים אמרו מומחים בתחום, ששכר הדירה לחנויות במנהטן הגיעו לרמות "לא מציאותיות", אך בסתיו האחרון נרשמו ירידות ב-15 מתוך 17 הרחובות המבוקשים ביותר במנהטן, כך טוען ה-Real Estate Board of New York) RENBY) בדו"ח הדו-שנתי שלו.

החנות של גאפ בשדרה החמישית, צילום: שאטרסטוק החנות של גאפ בשדרה החמישית | צילום: שאטרסטוק החנות של גאפ בשדרה החמישית, צילום: שאטרסטוק

עם זאת, במקטע של השדרה החמישית שבו ממוקמת החנות של גאפ, נרשמה בסתיו האחרון, על פי RENBY, ירידה של 24% בממוצע בשכר הדירה. לפיכך, המחיר עומד כיום על  כ-30,000 דולר למ"ר בממוצע. 

Five Below

, רשת חנויות למוצרים מוזלים, פתחה את החנות הראשונה שלה במנהטן בחודש שעבר, לא רחוק מחנות גאפ בשדרה החמישית. על פי מומחי נדל"ן זהו אכן סימן לכך ששכר הדירה החל לרדת ושהדבר יעודד גל חדש של קמעונאים להתמקם באזור, שהחל להתמלא לאחרונה בעוד ועוד חללים ריקים.

רשתות גדולות, ביניהם גאפ, אמרו כאמור לאחרונה שבכוונתם לסגור חנויות או לנהל ביתר אגרסיביות את המו"מ על דמי השכירות במטרה להורידו.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות