אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
7 שאלות שמשקיעי נדל"ן צריכים לשאול את עצמם צילום: שאטרסטוק

7 שאלות שמשקיעי נדל"ן צריכים לשאול את עצמם

האפשרות לתשואות יפות והריבית הנמוכה בבנקים, מביאות להתעוררות של תחום ההשקעות בנדל"ן ולהתעניינות רבה של משקיעים פוטנציאלים. כדי לתת מענה לשאלות שצצות בתהליך, הכנו עבורכם מדריך שיעשה לכם סדר, עם כל מה שמשקיע בנדל''ן בינלאומי חייב לדעת

27.12.2018, 15:10 | בשיתוף קרן הגשמה
1. האם באמת כדאי להשקיע היום בנדל"ן?

אתם שומעים מכל עבר שכדאי להשקיע בנדל"ן; אבל רגע, זה באמת נכון? התשובה היא כן, בשילוב השקעות בתחומים נוספים, כמו שוק ההון או הלוואות פרטיות. בכל מקרה, אם נסתכל בשוק הנדל"ן, נראה מגמה של עליית מחירים ברורה בעשרות השנים האחרונות, ובעשור האחרון, השקעות בדיור הניבו תשואות גבוהות יותר מאשר המקבילות שלהן בשוק ההון, לפי נתונים של בנק ישראל.

2. מה עדיף - להשקיע לבד או עם אנשי מקצוע?

אפשר לעשות הכל לבד; אבל כמו שבעניין משפטי עדיף שיהיה איתכם עו"ד, ובבניית בית כדאי לתת לקבלן לבצע את העבודות - כך גם בהשקעות נדל"ן: כשזה נוגע לכסף שלכם, אתם רוצים לצדכם את אנשי המקצוע הטובים והמנוסים ביותר בתחום. האפשרות של משקיע בודד לאתר עסקה מוצלחת ולפקח עליה תהיה תמיד מוגבלת יותר, לעומת האפשרויות שעומדות בפני קבוצה גדולה, בעלת ניסיון ואנשי מקצוע שיובילו את ההשקעה. כדאי לשים לב - היום לא חסרות חברות קטנות בתחום, ומומלץ לברר על ניסיון החברה, מה ההכשרה של האנשים שעובדים בהן ואילו בדיקות נערכו לפני בחירת ההשקעה.

אחד היתרונות בהשקעה עם חברה גדולה ומנוסה הוא הידיעה שאתם בידיים טובות. הגשמה היא החברה הגדולה והמובילה בישראל בהשקעות נדל"ן, עם ניסיון של כמעט עשור בניהול השקעות נדל"ן בארץ ובחו"ל. מ-2009, הגשמה השקיעה ביותר מ-300 השקעות שונות. מתוכן, 145 השקעות כבר עשו אקזיט. נבחרת מומחי הנדל"ן של החברה כוללת 100 אנשי מקצוע, בהם אנליסטים, רואי חשבון, עורכי דין, שמאי מקרקעין ונותני שירות ברמה הגבוהה ביותר.

3. איך אפשר לוודא שההשקעות בטוחות ככל הניתן?

בהשקעות ריאליות תמיד קיים רכיב של סיכון - אבל השקעה עם הגשמה מצמצמת אותו, בזכות מבחר הגנות. בין השאר, הגשמה מציעה בעלות בנכס באמצעות תאגידי ביניים, מנגנון "קנס-פרס", ערבות אישית של היזם (לא לתוצאות העסקיות), קדימות בחלוקת הרווחים ועוד.

בנוסף לכך, הגשמה השיקה לאחרונה קרן השקעות חדשה - CoFund X, המאפשרת השקעה בטוחה יותר בנדל"ן בינלאומי, בזכות מדיניות של פיזור ההשקעה בין מספר פרויקטים שונים (בכפוף לסכום הגיוס), כולל אפשרות לפיזור במדינות שונות, בסקטורים שונים ולמטבעות שונים.

לפרטים נוספים על הקרן ההשקעות CoFund X לחץ כאן >>>

 

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

 

4. ואם אין לי הון עצמי, עדיין אפשר להשקיע בנדל"ן בינלאומי?

עד ממש לא מזמן, התשובה הייתה "לא". אבל לאחרונה הגשמה השיקה את CoFund -X קרן השקעות חדשה המאפשרת להשקיע בנדל"ן בינלאומי החל ב-5,000 דולר. מהיום, גם אתם יכולים להשקיע באחריות עם הגדולים ולהצטרף להשקעות בנדל"ן בחו"ל.

5. איך אפשר לדעת באיזה פרויקטים שווה להשקיע?

אתם לא צריכים, הגשמה עושה את זה עבורכם - מחלקת הפיתוח העסקי של הגשמה בוחרת בפינצטה את ההשקעות ומבררת הכל על יזם הפרויקט. אחר כך מגיעה תורה של מחלקת אנליזה, שעורכת בדיקת נאותות של היזם ושל ההשקעה המדוברת. בהמשך נכנסות לפעולה גם המחלקה המשפטית, שבוחנת את כל ההיבטים המשפטיים של העסקה, ומחלקת הכספים, שדואגת במקומכם להעברת הכספים ולכל נושא המיסוי. כך שבכל שלב - לפני ההשקעה ובמהלכה - אנשי המקצוע של הגשמה נמצאים עם יד על הדופק.

6. ואם אני לא רוצה להתחייב?

CoFund X היא קרן ציבורית, המאפשרת לכם למכור את השקעתכם אחרי חצי שנה לרוכש שיאותר על ידי המשקיע ובכפוף לאישור השותף הכללי.

7. האם צריך להגיש דוחות מס גם בארץ וגם בחו"ל?

ל-CoFund X יש יתרון נוסף על פני השקעות אחרות בנדל"ן - בזכות מבנה ייחודי, המשקיעים בקרן לא יידרשו להגיש דוחות מס בחו"ל אלא בארץ בלבד., עובדה זו תפחית באופן משמעותי את הביורוקרטיה ותקטין את ההוצאות הנלוות להשקעה בפרויקטים בחו"ל.

לפרטים נוספים על הקרן ההשקעות CoFund X לחץ כאן >>>

 

CoFund X - קרן ההשקעות בנדל"ן החדשה מבית הגשמה, מאפשרת לכם להשקיע בנדל"ן בינלאומי החל ב-5,000 דולר. הקרן מעניקה לכם פיזור בין מספר השקעות שונות (בכפוף לסכום הגיוס), עם צפי להכנסה שוטפת ואפשרות למכור את השקעתך אחרי חצי לרוכש שיאותר על ידי המשקיע, בכפוף לאישור השותף הכללי.

עכשיו גם אתם יכולים להשקיע בנדל"ן.

תמורת ההצעה בתשקיף הראשון מיועדת להשקעה בשני נכסים. בכוונת הקרן להשקיע לפחות בארבעה נכסים, בכפוף לגיוס סכום הגיוס המקסימלי (62.9 מיליון דולר) ולהיתר רשות ניירות ערך לפרסום דוחות הצעת מדף. האפשרות למכור את יחידות ההשתתפות ניתנת על פי התנאים המתוארים בסעיפים 2.6 ו-4.13 לתשקיף ובכפוף לאישור השותף הכללי. ההשקעה מוצעת באמצעות שותפות ייעודית (הגשמה קופאנד 10 אל פי), על פי תשקיף. המידע והנתונים בפרסום הינם תמצית מן התשקיף אשר פורסם באתר ההפצה של רשות ניירות ערך (מגנ"א). המידע אינו מהווה הצעה לרכישת ניירות ערך של החברה או הזמנה לקבלת הצעות כאמור. ההשקעה טומנת בחובה סיכויים, כמו גם סיכונים בקשר עם כספי ההשקעה, לפרטים בדבר גורמי הסיכון ראו סעיף 7.51 לתשקיף. אין באמור לעיל משום הבטחת תשואה כלשהי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות