אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הראל לפוליגון: אין כיסוי לנזקי השריפה בקניון בחדרה

הראל לפוליגון: אין כיסוי לנזקי השריפה בקניון בחדרה

חברת פוליגון של קובי מימון, הבעלים של קניון MIXX עדיין לא קיבלה תגובה רשמית מהראל על דחיית התביעה, אך נציגי חברת הביטוח טענו בפניה שלקניון אין כיסוי, "בין היתר, בשל אי עמידה בתנאי המיגון הקבועים בה"; פוליגון דוחה את הטענה ומבהירה כי תפעל למיצוי זכויותיה

27.12.2018, 20:49 | מיקי גרינפלד

חברת הביטוח הראל לא מכירה בשלב זה בכיסוי הביטוחי לנזקי השריפה בקניון MIXX בחדרה - קניון שבבעלות פוליגון נדל"ן שבה שותף קובי מימון, אשר ספג דליקה קשה בחודש אוקטובר האחרון. דיווח שמוציאה הערב פוליגון לבורסה מלמד שספק אם בכוונת הראל להיענות לתביעת הביטוח בסופו של דבר.

בדיווח מציינת פוליגון שעד כה לא נמסרה לחברה הודעה רשמית על דחיית התביעה אך חברת הביטוח לא הכירה עדיין בתביעתה ומשיחות שערכו נציגיה עם חברת הביטוח עולה כי לטענתה אין לפוליגון כיסוי בפוליסה, "בין היתר, בשל אי עמידה בתנאי המיגון הקבועים בה".

פוליגון לא מציינת את שמה של חברת הביטוח ומסתפקת בתיאור החברה כ'נמנית על אחת מקבוצות הביטוח המובילות במדינה' - ואולם ל'כלכליסט' נודע שמדובר בהראל כאמור, שמולה נחתם הסכם הביטוח על הקניון.  

קראו עוד בכלכליסט

פוליגון מבהירה שהיא כמובן רואה אחרת את שאלת הכיסוי הביטוחי: "להערכת החברה, בהסתמך על יועצים משפטיים חיצוניים המלווים אותה, הנזק שנגרם לנכס החברה מכוסה בפוליסת הביטוח שרכשה החברה. לאור זאת, ולאור העובדה כי חברת הביטוח טרם הכירה בתביעת החברה והעבירה מקדמה על חשבון הנזק, החברה תפעל למיצוי זכויותיה מול חברת הביטוח".

פוליגון מציינת בדיווח כי עד כה הוציאה סכום של 2.5 מיליון שקל, בעיקר לצורך החזרה לפעילות של יתר שטחי הקניון שלא נפגעו ישירות מהשריפה, וכן לצורך תשלום הוצאות ההריסה והפירוק של תקרת הקומה שנשרפה.

"החברה פנתה למבטחת הנכס, הנמנית על אחת מקבוצות הביטוח המובילות במדינה, והגישה תביעת ביטוח בהתאם לפוליסה של המתחם. יצוין, כי עד למועד דוח זה חברת הביטוח טרם הכירה בתביעת החברה וטרם העבירה מקדמה על חשבון הנזק", נאמר בדיווח.

פוליגון מבהירה עוד שעד לקבלת חוות הדעת של יועץ הקונסטרוקציה, אין היא יכולה להעריך את עלות עבודות השיקום ואת משך הזמן שאלה יימשכו - "שכן אלו תלויים בתוצאות חוות הדעת של המומחה שצפויה להימסר בימים הקרובים".

מרכז הקניות MIXX נפתח בשנת 2011 על שתי קומות ועל שטח של 22 אלף מ"ר. בשנת 2017 החליטה פוליגון להרחיב את המרכז ולהכניס את בתי הקולנוע של סינמה סיטי בהשקעה של 26 מיליון שקל - השריפה פרצה במתחם בתי הקולנוע של הסינמה סיטי בקניון, שעדיין לא החל לפעול. חנות העוגן הבולטת במתחם היא יינות ביתן המשתרעת על שטח של 3,500 מ"ר, כאשר שוכר עוגן נוסף הוא רשת – הולמס פלייס השוכרת כ-1,200 מ"ר ומשלמת כ-950 אלף שקל לשנה.

מתחם בתי הקולנוע שנשרף והקומה מתחתיו סגורים לקהל ועד כה התבצעו באתר עבודות שתכליתן הבטחת המשך העבודה הרציפה בשטחים שלא נפגעו ישירות מהשריפה. ניתן אישור לשוכרים של הקומה הנמצאת מתחת לאזור שנשרף לשוב לשטח שלהן על מנת לבצע עבודות שיקום של הנזקים (בעיקר נזקי מים).

בדיווח מציינת פוליגון שהשריפה לא פגעה במתחם בתי הקולנוע שבו מתבצעות עבודות הבנייה, שממשיכות בהתאם לתכנון. עם זאת, האזור שנשרף אמור לשמש כמבואה של המתחם ולכן לשיקומו השפעה ישירה על מועד פתיחת המתחם. בהתאם להסכם של החברה עם השוכרת של בתי הקולנוע, תשלום דמי השכירות אמור היה להתחיל מחודש אוקטובר 2018 אך פוליגון מבהירה היום כי ייתכן שתהיה מנועה מלדרוש את התשלום בגין חודשים בהם המתחם לא יכול לתפקד.  

השריפה בקניון MIXX בחדרה השריפה בקניון MIXX בחדרה השריפה בקניון MIXX בחדרה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

25 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

22.
הכל שאלה של עלות תועלת
בחברת הביטוח הראל יבדקו כעת כמה מהקבוצה של קובי מימון ושותפיו למתחם מיקס מבוטחים אצלם. אם זה בסכומים משמעותיים בשנה ינהלו איתו משא ומתן על גובה הפיצוי ויסתדרו. אם לא ינסו לשכנע אותם להעביר אליהם את הפוליסות שלהם. אם גם זה לא יקרה הראל תמשוך אותם לתביעה של 10 שנים.
אחד שיודע  |  28.12.18
21.
במאה השנים האחרונות הפגיעות מחשבונות שמיים
חקי חיון , אין סוף בני אדם בעולם כולו נפגעו במאה השנים האחרונות מחשבונות שמיים. אנו כבר הרבה זמן מצויים בשלב ב' ההרבה יותר קשה של חשבונות שמים ושלב ב' זה רק ילך ויעצים עד מאוד מאות מיליוני בעלי תפקיד וכל סוביביהם יפגעו באופן אנוש ביותר מחשבונות שמיים , השריפה בקניון חדרה אלו חלק מחשבונות שמיים ועוד וכדומה...
חקי חיון  |  28.12.18
לכל התגובות