אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפי נוה: "אם הייתי תומך במינוי ניצן לעליון - תיק נתב"ג מזמן היה סגור" צילום: עמית שעל

אפי נוה: "אם הייתי תומך במינוי ניצן לעליון - תיק נתב"ג מזמן היה סגור"

יו"ר לשכת עורכי הדין אמר בראיון לתוכנית "עובדה": "פרקליט המדינה לא רוצה שאהיה ראש לשכה, כי כל עוד אני בלשכה הוא לא יגיע ליעד הבא שלו - בית המשפט העליון"; בפרקליטות הכחישו את הטענות

27.12.2018, 23:27 | משה גורלי

ראש לשכת עורכי הדין אפי נוה האשים הערב בראיון לעמרי אסנהיים בתוכנית "עובדה" את פרקליט המדינה שי ניצן בניגוד עניינים מושחת: ניפוח פרשת נתב"ג והחמרת כתב האישום נגדו רק בשל התנגדות נוה למועמדות עתידית של ניצן לבית המשפט העליון.

קראו עוד בכלכליסט

"הכל אישי", אמר נוה, "הוא לא רוצה שאהיה ראש לשכה כי כל עוד אני בלשכה הוא לא יגיע ליעד הבא שלו, בית המשפט העליון".

נוה טען כי שני שופטי עליון גיששו אצלו לגבי המועמדות של ניצן. "הסברתי שאנחנו לא חושבים שהוא מתאים לעליון", אמר נוה. "ובלי תמיכתנו הוא לא מתמנה. אם הייתי תומך בו התיק הזה היה מזמן סגור. פרקליטים מהבניין שהוא עובד בו פנו ואמרו לי שאני חייב לבקש לפסול אותו".

הפרקליטות הכחישה את הטענות: "ניצן מעולם לא ביקש משופטים להתערב עבורו, את הטענות המופרכות על ניגוד העניינים נוה לא העלה מעולם, וההסכמה על כתב האישום התקבלה פה על דעת כל הפרקליטים המעורבים".

"האישה שהם מחפשים היא לא בת זוגי, האשה היא שהם מחפשים היא שרת המשפטים איילת שקד", אמר נוה בראיון, וקשר את כתב האישום נגדו להיותו בעל ברית של שקד באיתגור האליטות הישנות במשרד המשפטים ובבית המשפט העליון.

אפי נוה, צילום: עמית שעל אפי נוה | צילום: עמית שעל אפי נוה, צילום: עמית שעל

"אם הייתי במחנה הנכון לא היה תיק", אמר נוה והפנה ליו"ר אחר של הלשכה, עו"ד יורי גיא-רון, שלא הועמד לדין בפרשת מודעות המין; "זו עבירה יותר חמורה משלי", אמר נוה, "אצלי זה בסך הכל פספורט שלא עבר במכונה, לא אונס, לא שוחד".

נוה סיפר ששקד מתקשרת אליו כל יום, מעודדת אותו ומוכיחה אותו על "הטעות הדבילית". הנשיאה חיות לא מתקשרת. "אני כועס ומייסר את עצמי על הדבר האווילי הזה", סיכם.

סניגורו עו"ד בועז בן צור האיר את הצד המשפטי. לטענתו, מעולם לא הוגש כתב אישום, בוודאי שלא בפעם הראשונה, נגד אדם בנסיבות דומות שבהן אין מניעה לכניסתו לישראל ויציאתו מהמדינה. הפרקליטות הציגה לו בשימוע ארבעה מקרים, ואולם בן צור טוען שבכולם מדובר היה באנשים שהיתה מניעות למעשיהם, ביטחונית או פלילית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות