אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל אופקו פיליפ פרוסט ישלם 5.5 מיליון דולר כדי ליישב התביעה נגדו על הרצת מניות צילום: בלומברג

מנכ"ל אופקו פיליפ פרוסט ישלם 5.5 מיליון דולר כדי ליישב התביעה נגדו על הרצת מניות

לפי ההסדר, על פרוסט, לשעבר יו"ר טבע, יוטלו הגבלות בכל הנוגע למסחר במניות קטנות. הוא לא יודה באשמה. ההסדר טעון עדיין אישור של בית המשפט

28.12.2018, 08:09 | שירות כלכליסט

המיליארדר פיליפ פרוסט, המשמש יו"ר ומנכ"ל חברת הביומד אופקו, הסכים לשלם 5.5 מיליון דולר כדי ליישב את התביעה שהגישה נגדו רשות ניירות ערך בארה"ב (SEC) על הרצת מניות. כך לפי מסמכים שהוגשו לבית משפט פדרלי במנהטן.

קראו עוד בכלכליסט

לפי ההסדר, על פרוסט, לשעבר יו"ר טבע, יוטלו הגבלות בכל הנוגע למסחר במניות קטנות. הוא לא יודה באשמה. ההסדר טעון עדיין אישור של בית המשפט.

אופקו עצמה - שגם נגדה הוגשה כתב אישום בטענה כי היתה שותפה בהרצת המניות - תשלם קנס של 100 אלף דולר. החברה נסחרת במקביל בנאסד"ק ובבורסה בתל אביב.

פרוסט אמר כי ההסדר "יחסוך הליך משפטי שעשוי להיות ארוך ויקר".

יו"ר טבע לשעבר היה אחד מ-10 משקיעים ו-10 גופים שה-SEC הגישה נגדם כתב אישום בספטמבר. לפי האישום, בשנים 2013 עד 2018 הם היו מעורבים במניפולציה במניות של שלוש חברות קטנות וגרפו מכך רווח כולל של 27 מיליון דולר.

לפי התביעה, קבוצת המשקיעים מדרום פלורידה, בהובלת איש העסקים בארי הוניג, רכשה כמויות גדולות של מניות של שלוש חברות, וקיבלה הנחות גדולות; לאחר מכן, גרמו המשקיעים לעלייה במחיר המניה באמצעות מסחר מניפולטיבי ופרסומים באתרים שונים כמו Seeking Alpha, וכן צעדים לא חוקיים אחרים. לפי הודעת הרשות, מדובר ב"מקרים קלאסיים של הונאה בסגנון pump-and-dump". 

שוויו של פרוסט (82) נאמד על ידי "פורבס" ב-9 מיליארד דולר.

פיליפ פרוסט, צילום: בלומברג פיליפ פרוסט | צילום: בלומברג פיליפ פרוסט, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות