אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניסאן לוחצת על הבלם בסין: תקטין את ייצור כלי הרכב צילום: יצרן

ניסאן לוחצת על הבלם בסין: תקטין את ייצור כלי הרכב

יצרנית הרכב תקטין את הייצור ב-30 אלף יחידות עד פברואר; החברה מצטרפת בכך לפורד וליונדאי, שכבר הודיעו על צמצום הייצור בסין, על רקע ההאטה בצמיחה ומלחמת הסחר עם ארה"ב

28.12.2018, 10:31 | שירות כלכליסט
יצרנית הרכב היפנית ניסאן תפחית בחודשים הקרובים את ייצור המכוניות שלה בסין ב-30 אלף יחידות, כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס המתבססת על אדם המקרוב לנושא. הסיבה לכך היא הירידה בביקושים בשוק המכוניות הגדול בעולם.

קראו עוד בכלכליסט

ניסאן מצטרפת בכך לפורד וליונדאי, שכבר הודיעו על צמצום הייצור בסין, על רקע ההאטה בצמיחה הכלכלית ומלחמת הסחר עם ארה"ב, שהובילו לצניחה במכירות המכוניות בחודשים האחרונים.

על פי המקורב, בניסאן מתכננים לצמצם את הייצור בסין ב-30 אלף יחידות לאורך תקופה של שלושה חודשים בין דצמבר ופברואר לעומת התכנון המקורי.

באופן כללי, יצרניות הרכב קובעות מראש כמה מכוניות כל מפעל ייצר, אך המספרים הללו ניתנים לשינוי עקב ירידות בביקוש, בעיות בשרשרת האספקה וגורמים אחרים. לא ידוע מה כמות המכוניות המקורית שניסאן תכננה לייצר בסין בתקופה המדוברת. בתקופה המקבילה בשנה שעברה, הייצור של ניסאן בסין עמד על 400 אלף מכוניות. שלושת החודשים הללו כוללים גם את החודשיים הראשונים של השנה, אז לרוב נרשמת האטה במכירות לקראת חגיגות השנה החדשה בסין.

ניסאן ליף, צילום: יצרן ניסאן ליף | צילום: יצרן ניסאן ליף, צילום: יצרן

סין נחשבת לשוק השני בגודלו של ניסאן, ומייצגת קרוב לרבע ממכירות המכוניות השנתיות של החברה. בשנה שעברה החברה מכרה בסין 1.5 מיליון מכוניות, ומוקדם יותר השנה הציבה יעד מכירות של 2.6 מיליון יחידות עד 2022.

עם זאת, ההערכות הן כי השנה תדווח סין על ירידה במכירות הרכב, לראשונה מאז 1990. עבור 11 החודשים הראשונים של השנה דיווחה ניסאן על עלייה של 3% במכירות, לעומת זינוק של 12% שרשמה בשנה שעברה.

ההאטה הזו באחד השווקים הגדולים שלה, מגיעה בעוד ניסאן מתמודד עם שערוריה שבה מעורב המנכ"ל שלה לשעבר, קרלוס גוהן שעצור ביפן כבר חודש לאחר שהואשם בעברות פיננסיות. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות