אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פירמת KPMG ממשיכה עם בזק

פירמת KPMG ממשיכה עם בזק

פירמת ראיית החשבון, שהיו"ר שלמה רודב רצה להחליפה, הגישה הצעת מחיר מפתיעה

30.12.2018, 07:42 | גולן חזני

בזק תמשיך לעבוד עם פירמת רואי החשבון KPMG סומך חייקין. כך החליטה ועדת הביקורת של החברה, אף שהיו"ר שלמה רודב התכוון להחליפה.

קראו עוד בכלכליסט

המינוי מחדש פורסם בזימון לאסיפה כללית שנתית מיוחדת של בעלי המניות ב־3 בפברואר, שתתקיים בשני מושבים. חצייה השני ייערך ב־30 באפריל, לאחר פרסום הדו"חות השנתיים.

ועדת הביקורת קיימה מכרז לבחירת פירמת רואי החשבון, ולשלב הסופי העפילה גם ארנסט אנד יאנג. ל"כלכליסט" נודע כי KPMG סומך חייקין הגישה הצעה מפתיעה ברמת התמחור שלה, שהיתה נמוכה באופן משמעותי מהתעריף שגבתה עד היום, ונמוכה גם מהצעת המשרד המתחרה. בנימוקי הדירקטוריון נכתב כי המשרד "מוביל, איכותי ומקצועי, עם היכרות מעמיקה עם כל קבוצת בזק, כמי שליווה את החברה ב־20 השנים האחרונות, וכן התרשמות טובה שהשאירה איילין טולדנו, המטפלת בבזק מטעם הפירמה".

רודב. הגיע לישיבות ועדת הביקורת רודב. הגיע לישיבות ועדת הביקורת רודב. הגיע לישיבות ועדת הביקורת

רודב ניסה להוביל מהלך להחלפת רואי החשבון ואף הגיע לישיבות ועדת הביקורת שדנה בכך, בעיקר משום שהפירמה ליוותה את בזק בתקופה שבה קרו האירועים שהובילו לחקירות נגד בעל השליטה הקודם שאול אלוביץ' ובעלי תפקידים אחרים בחברה. אולם המחיר הנמוך שהציעה סומך חייקין הוביל להעדפתה. דובר בזק סירב להגיב לדברים.

נושא נוסף שיובא להצבעת בעלי המניות הוא בחירתם מחדש של רודב, דורון תורג'מן ועמי ברלב לדירקטורים מטעם ביקום, בעלת השליטה בחברה, מינויו של רמי נומקין כדירקטור מטעם העובדים ובחירת הדירקטורים הבלתי תלויים דב קוטלר ודוד גרנות (ששימש כיו"ר זמני לפני רודב). טלי סימון ומודי קרת יסיימו כהונה כדח"צים בסוף ינואר, והרכב הדירקטוריון יפחת לתשעה חברים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות