אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנהל ההשקעות הראשי במגדל על שלמה אליהו: "יש לנו שיחות אבל אני מקבל את ההחלטה" צילום: עמית שעל

מנהל ההשקעות הראשי במגדל על שלמה אליהו: "יש לנו שיחות אבל אני מקבל את ההחלטה"

אסף שוהם, שהגיע למגדל מאליהו ביטוח הפרטית, אמר בוועדת האשראי לטייקונים בכנסת כי אינו יודע בדיוק כמה פעמים הוא מדבר עם בעל השליטה: "יכול להיות פעם בשבוע או פעם בחודש. השיחות הם בקשר לשלומי"

30.12.2018, 11:56 | רחלי בינדמן

מנהל ההשקעות הראשי במגדל אסף שוהם לא סגור על מספר השיחות שהוא מנהל עם בעל השליטה שלמה אליהו. שוהם, אשר החל את דרכו המקצועית באליהו ביטוח הפרטית, אמר היום (א') בוועדה לחקר האשראי לטייקונים כי התקשה לספור כמה פעמים בשבוע הוא משוחח עם שלמה אליהו. 

"אני לא נציג המשפחה, אני חושב שהמשפחה נותנת בי אמון. התפקיד שלי הוא רגיש וחשוב ואני קם כל בוקר בחרדת קודש לכספי העמיתים ומשפחת אליהו יודעת את זה".

קראו עוד בכלכליסט

לשאלה שהציג ח"כ איתן כבל יו"ר בדבר מספר הפעמים שבהם הוא מדבר עם אליהו ענה שוהם כי אינו יכול לספור. "יכול להיות פעם בשבוע או פעם בחודש. השיחות הם בקשר לשלומי".

כבל שאל: "מעולם לא היה מצב שניסה שלמה אליהו להשפיע על אדוני ולהעביר לו מסרים שנוגעים לניהול החברה?" אך שהם התקשה להכחיש "לא אמרתי מעולם. יש לנו שיחות ואני מקבל את ההחלטה".

כבל הוסיף ושאל האם נפגש שוהם עם אליהו ללא תיעוד בדירקטוריון, האם למשל בדרך לחדר ישיבות אמר לו אליהו  "אתה יודע שזה חשוב לי" בעניין כזה או אחר. שוהם השיב: "זה לא איך שאתה מציג את זה. הוא מציג את העמדה שלו. זה לא בהקשר ספציפי"

אסף שוהם מנהל ההשקעות הראשי במגדל, צילום: עמית שעל אסף שוהם מנהל ההשקעות הראשי במגדל | צילום: עמית שעל אסף שוהם מנהל ההשקעות הראשי במגדל, צילום: עמית שעל

דורון ספיר מנכ"ל מגדל בחצי השנה האחרונה אמר בוועדה בעניין זה כי הוא זה שמוביל את הכיוון הניהולי של החברה. "את ההחלטות הניהוליות השוטפות במגדל אני מקבל, לשם כך מינו אותי וזה מה שמצפים ממני. אין כאן, בניגוד למה שיכול להיות שעולה בתקשורת, ניגוד עניינים או התנגשות כלשהי. שלמה אליהו הוא לא משקיע פיננסי, הוא משקיע אסטרטגי. מגדל היא כל עולמו. טובת מגדל והחוסכים שלה היא לנגד עינינו".

"בתקופה האחרונה קיים לצערי בתקשורת שיח שלילי סביב החברה שהגיע לשיאו עם התפטרותו של יו"ר החברה עודד שריג בשבוע שעבר. אישית אני מצר על החלטתו של פרופ' עודד שריג ואני חולק על המסר שעולה ממכתבו. אני רוצה להאמין שחלק מדבריו נאמרו בסערת רגשות ובלהט הרגע. מגדל היא חברה איתנה, יציבה ובעלת ותק וניסיון של שנים בטיפול בטובתם של מבוטחי המדינה. מאז ומתמיד התאפיינה מגדל בהון אנושי, איכותי ומקצועי, הפועל לילות כימים לשמירה על כספי העמיתים, הוסיף ספיר. 

עוד ציין ספיר: "תפקידי הנוכחי כמנכ"ל מגדל הוא בעיני פסגת הקריירה הניהולית שלי. לקחתי את התפקיד הזה בכובד ראש ובחרדת קודש כשאני מרגיש שיש לי את היכולות ואני מסוגל להוביל חברת ביטוח ופיננסים מובילה כמו מגדל, המנהלת כספי ציבור בהיקפים גדולים מאוד. במובן הזה יש לנו אפילו מן המשותף. גם אני רואה בתפקידי פן של שליחות ציבורית. מגדל קיימת מעל 80 שנה. שמירה על כספי החוסכים היא נר לרגליי. החברה מעסיקה כ-4,000 עובדים ומנהלים מקצועיים ונמצאת בקשר עם כ-2,700 סוכנים ומנהלי הסדרים".

דורון ספיר, צילום: עמית שעל דורון ספיר | צילום: עמית שעל דורון ספיר, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות