אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חוות הנוער הציוני תשיב 19 דונם בירושלים לרמ"י לטובת בנייה למגורים צילום: עטא עווסאת

חוות הנוער הציוני תשיב 19 דונם בירושלים לרמ"י לטובת בנייה למגורים

השטח שיפונה משמש כיום כחווה חקלאית והיא תועתק לתוך הכפר; ההסכם בין רמ"י, האוצר ועיריית ירושלים יאפשר להקים על הקרקע שכונת מגורים חדשה שתכלול 316 יח"ד

30.12.2018, 13:21 | דותן לוי

רשות מקרקעי ישראל וחוות הנוער הציוני הגיעו להסכם במסגרתו תושב קרקע בהיקף של כ- 19 דונם משטחי החווה - למדינת ישראל, לטובת הקמת שכונת מגורים בת 316 יח"ד ב-6 בניינים. 70% מיחידות הדיור יוקצו לפרויקט מחיר למשתכן.

התוכנית משולבת בחלקה עם שימושי מסחר ותעסוקה ועל פי אומדנים ראשונים צפויה להניב הכנסה למדינה בשווי מאות מליוני שקל. השטח שיפונה משמש כיום כחווה חקלאית שתועתק אל תוך שטח כפר הנוער.

על ההחלטה חתמו היום (א') שר האוצר משה כחלון, ראש עיריית ירושלים משה ליאון ומנהל רשות מקרקעי ישראל עדיאל שימרון. החלטה דומה בנוגע להעברת השטח מחוות הנוער למדינה התקבלה במועצת מקרקעי ישראל בנובמבר 1969, אך היא לא יושמה במשך כמעט 50 שנה. 

חוות הנוער הציוני בירושלים, צילום: עטא עווסאת חוות הנוער הציוני בירושלים | צילום: עטא עווסאת חוות הנוער הציוני בירושלים, צילום: עטא עווסאת

כפר הנוער משתרע על שטח של כ-60 דונם ונמצא מערבית לשדרות ש"י עגנון בין השכונות גבעת הורדים, גונן ה' וגבעת הפורצים. השטח של הכפר כולל כפר נוער חקלאי, כפר נוער אוטיסטי ומוסד חינוכי ציוני לעולים חדשים מהתפוצות, ולתלמידים מרחבי העיר ירושלים וסביבותיה, לרבות תלמידים ממסגרות החינוך המיוחד.

בכפר הנוער פנימייה ל-400 בני נוער, חטיבת ביניים ותיכון הכוללים גם 200 תלמידים מירושלים ומסביבותיה. מרבית בני הנוער בכפר הם עולים חדשים וותיקים כולל כ-100 ילדי נעל"ה (נוער עולה לפני הורים).

במסגרת ההסכם שנחתם תממן רמ"י את העתקת פעילות החווה החקלאית אל שטח כפר הנוער בהיקף של 15 מיליון שקל. בנוסף, תוסדר פעילות בית הספר בחוזה חכירה.

כחלון אמר היום: "הכי חשוב מבחינתי, הוא שחלק ניכר מהדירות יוקצו לפרויקט מחיר למשתכן, כך שלזוגות צעירים תהיה אפשרות לקנות דירה בלב אזור הביקוש בירושלים". ליאון הוסיף כי "עיריית ירושלים תגייס את כל משאביה על מנת להשאיר את הזוגות הצעירים בעיר ולחזק את בירת ישראל, זוהי רק יריית הפתיחה". מנהל רמ"י עדיאל שמרון סיכם: "רמ"י רואה בקרקע מחולל פיתוח משמעותי בירושלים".

את חוות הנוער הציוני ליוו בעסקה עו"ד אייל מאמו, מנהל משותף של מחלקת תכנון ובניה ועורכי הדין דנה פריד וטל ברקת ממשרד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות