אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחשפים המועמדים לתפקיד מנכ"ל החברה הממשלתית אשרא צילום: תומי הרפז

בלעדי לכלכליסט

נחשפים המועמדים לתפקיד מנכ"ל החברה הממשלתית אשרא

אחרי ש-36 איש הגישו מועמדות, שלושת המועמדים המובילים לתפקיד הם זיוה איגר, ניסים בן אלי ועופר פלג; החברה לביטוח סיכוני סחר חוץ פועלת ללא מנכ"ל מאז פברואר, אחרי שהמנכ"ל הקודם צחי מלאך סיים את כהונתו

30.12.2018, 15:58 | רחלי בינדמן

המועמדים המובילים לתפקיד מנכ"ל החברה הממשלתית אשרא הם זיוה איגר, ניסים בן אלי ועופר פלג – כך נודע לכלכליסט. אשרא היא חברה לביטוח סיכוני סחר חוץ והיא בבעלות ממשלתית. החברה מסייעת ליצואנים ישראלים ומבטחת אשראי והשקעות בעסקאות יצוא לטווח בינוני וארוך. אשרא גם מציעה סיוע ליצואנים לצורך העמדת ערבויות ליצוא.

קראו עוד בכלכליסט

יו"ר החברה הוא יואל לביא שמוביל את הליך הבחירה. אשרא מספקת ביטוח ליצואניות ישראליות הפועלות בחו"ל, לרוב במדינות עולם שלישי, בהן קיים סיכון כי הלקוח, לרוב גוף ממשלתי, לא יעמוד בתנאי העסקה ולא ישלם.

מאז פברואר, לאחר שהמנכ"ל הקודם צחי מלאך סיים את כהונתו, אשרא פועלת ללא מנכ"ל, ובניהול מ"מ, דוד קליין, סמנכ"ל השיווק של החברה. בתחילת הדרך הגישו את מועמדותם 36 איש. לאחר סינון ראשוני נותרו 26 מועמדים.

צחי מלאך, צילום: צביקה טישלר צחי מלאך | צילום: צביקה טישלר צחי מלאך, צילום: צביקה טישלר

      

זיוה איגר כיהנה כמנהלת היחידה להשקעות זרות ושיתוף פעולה תעשייתי במשרד הכלכלה. ניסים בן אלי הוא חשב משרד הכלכלה ועופר פלד הוא הציר הכלכלי של ישראל בסין.

זיוה איגר, צילום: תומי הרפז זיוה איגר | צילום: תומי הרפז זיוה איגר, צילום: תומי הרפז

      

ההליך של מינוי מנכ"ל לישרא מתבסס על נוהל שאמור לייצר הפרדה בין הדרג הפוליטי לדרג המקצועי. אשרא היא זרוע של החשב הכללי במשרד האוצר – רוני חזקיהו, המעורב בהליך הבחירה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות