אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מה נסגר עם דוד שרן: מדוע החשוד בשוחד ממשיך לכהן בחברת האנרגיה הסודית צילום: דנה קופל

מה נסגר עם דוד שרן: מדוע החשוד בשוחד ממשיך לכהן בחברת האנרגיה הסודית

בנובמבר האחרון המשטרה הודיעה כי גיבשה תשתית ראייתית המראה כי שרן ביצע לכאורה עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים במסגרת פרשת הצוללות. גם ההחמרה הזאת במצב המשפטי של שרן לא פגעה בתפקידו בקצא"א

31.12.2018, 06:53 | ליאור גוטמן
מה קרה: ב־2017, בשיאה התקשורתי של פרשת הצוללות, נעצר לראשונה דוד שרן, מזכיר חברת קו צינור אילת אשקלון (קצא"א) ולשעבר מנהל לשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו. שרן, שנעצר בחשד לקבלת שוחד, הורחק אז מתפקידו כמזכיר קצא"א. מאז, הוא הושב לתפקיד בחופשה בתשלום חלקי, סטטוס שבו הוא נמצא גם כיום, ולפחות עד סוף מרץ.

קראו עוד בכלכליסט

 דוד שרן, צילום: דנה קופל דוד שרן | צילום: דנה קופל  דוד שרן, צילום: דנה קופל

בנובמבר האחרון המשטרה הודיעה כי גיבשה תשתית ראייתית המראה כי שרן ביצע לכאורה עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים במסגרת פרשת הצוללות. גם ההחמרה הזאת במצב המשפטי של שרן לא פגעה בתפקידו בקצא"א.

הבעיה הכי גדולה של קצא"א עם שרן היא שגם אם ביצע את העבירות שמיוחסות לו, מדובר בתקופה שבה עדיין לא עבד בחברה - ולכן אין סיבה לפטרו או לשחררו לאלתר. אלא שמנגד, מי שחשוד בעבירות חמורות כאלו לא יכול לכהן בחברה ביטחונית, חצי־ממשלתית ורגישה מאוד, שמגלגלת 8 מיליארד שקל בשנה. משם נולדה הפשרה, שלא לומר פלונטר, שבמסגרתה הוא מצד אחד עדיין עובד החברה ומצד שני מקבל משכורת חלקית בלבד.

כשמשרד המשפטים יחליט אם להגיש כתב אישום נגד שרן בפרשת הצוללות, עניינו מול קצא"א יוכל להתבהר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות