אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפרקליטות צפויה להגיש כתב אישום נגד בר רפאלי בעבירות מס - בכפוף לשימוע צילום: עמית שעל

הפרקליטות צפויה להגיש כתב אישום נגד בר רפאלי בעבירות מס - בכפוף לשימוע

רפאלי חשודה כי הציגה מצג שווא לרשות המסים לפיו אינה תושבת ישראל, באמצעות החתמת בני משפחתה על חוזי שכירות עבור דירות שהיא התגוררה בהן בפועל וכן שימוש בחוזים סודיים עבור רכישת רכבים

30.12.2018, 20:35 | עמרי מילמן

פרקליטות המדינה צפויה להגיש כתב אישום נגד הדוגמנית בר רפאלי בעבירות מס - בכפוף לשימוע. מדובר בעבירות מס הכנסה לפי סעיף 220 לפקודה - התחמקות מתשלום מס בדרכי מרמה, עורמה ותחבולה.

קראו עוד בכלכליסט

עיקר החקירה הסתיימה מזמן, אך עד לאחרונה נערכו השלמות חקירה של רשות המסים יחד עם הפרקליטות, במסגרתן בין היתר נדרשה רפאלי להעביר מידע מחשבונות בחו"ל, תהליך שהתעכב מעבר לצפוי.

כאמור בפרקליטות סבורים שיש די ראיות להגיש כתב אישום, וסניגורה של רפאלי ינסו לשכנע אותם אחרת. אחרי השימוע הפרקליטות תחליט האם להגיש כתב אישום.

גורמים המעורבים בנושא הביעו תרעומת על כך שכל כמה חודשים מדליפים בפרקליטות את הנושא שלטענתם הוא סוגיה אזרחית. לפי אותם גורמים, ההליך האזרחי המתנהל בעניינה של רפאלי עומד בפני הכרעה, ואותן הדלפות נועדו להלך אימים על השופט שמא "יקלקל" את כתב האישום.

בר רפאלי, צילום: אייל נבו בר רפאלי | צילום: אייל נבו בר רפאלי, צילום: אייל נבו

רפאלי חשודה כי הציגה מצג שווא לרשות המסים לפיו אינה תושבת ישראל, באמצעות החתמת בני משפחתה על חוזי שכירות עבור דירות שהיא התגוררה בהן בפועל וכן שימוש בחוזים סודיים עבור רכישת רכבים. החזקת דירה או רכב מחזקים את ה"שייכות" שלה לישראל כתושבת, מה שמחייב אותה לשלם בארץ מס על הכנסות מחו"ל.

רפאלי טענה בפני רשות המסים כי מאחר שמרכז חייה אינו בישראל היא אינה צריכה לשלם מס שמגיע לכעשרות מיליוני שקלים לפי ההערכות, על הכנסותיה מחו"ל. רפאלי גם נחקרת על ידי הרשות כי לא שילמה מס על "הטבות סלב" שונות למשל בעיצוב הבית או על רכבי יוקרה, אף שהיוו למעשה "שכר" בתמורה לפרסום.

התיק מלווה על ידי עוה"ד אלעד פנחס ונוגה בליקשטיין מהפרקליטות. עורכי דינן של רפאלי ואמה הם משה מזרחי, רותי ליטבק, מוטי לזר, אודי ברזילי, עופר רחמני ואלדד נוח

עו"ד ברזילי מסר כי "מאד מצער שבמשך 3 שנים מאז שהחלה החקירה מודלפת אחת לכמה חודשים אותה הדלפה לפיה בכוונת הפרקליטות להגיש כתב אישום זאת כאשר מתנהל משפט אזרחי בסוגיה וכל הצדדים היו אמורים להמתין בסבלנות להחלטת השופט בסוגיה האזרחית".

מעו"ד מזרחי נמסר כי "הצטערנו מאוד לשמוע בתקשורת שבר תזומן לשימוע. אנחנו בטוחים שלאחר שיושמעו טענותינו בפני הפרקליטות התיק יסגר. יש לזכור שמדובר בתיק חריג ומיוחד ביותר, שכן, ההליך האזרחי יתנהל ויסתיים בבית המשפט המחוזי בלוד, ובמסגרת זו נשמעו כל העדויות והובאו כל הראיות בתיק. לאחר שההליך האזרחי הסתיים ונטחן עד דק אנחנו מתחזקים בעמדתנו שאין שום בסיס ולו לחשד פלילי. תיקים כגון אלה נסגרים בפשרה, בפקידי השומה ברחבי הארץ, במישור האזרחי בלבד. אין לנו ספק שהתיק הגיע לגבהים כאלה אך ורק בגלל שמה של הגברת בר רפאלי."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות