אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מה נסגר עם המזון בבתי הספר: חמש שנים אחרי, נחקק חוק ריק מתוכן צילום: עטא עוויסאת

מה נסגר עם המזון בבתי הספר: חמש שנים אחרי, נחקק חוק ריק מתוכן

בלחץ ח"כ יעקב אשר מיהדות התורה, רפורמת המזון הבריא לא תוחל על ארוחות הקייטרינג שמוגשות בגנים ובבתי הספר אלא רק על המזנונים ומכונות הממכר. המזונות עתירי הסוכר והנתרן ימשיכו לשלוט במנות שמוגשות לילדים

31.12.2018, 06:56 | נורית קדוש

חמש שנות מאבק יסתיימו לכאורה בניצחון ה"בריאות" בעוד כחודש, כשתיכנס לתוקף רפורמת המזון בבתי הספר. אבל לא רק ששנים ארוכות אבדו בהמתנה לאישור התקנות לחוק — הגרסה הסופית שלו כמעט ריקה מתוכן.

ארוחה בגן ילדים. חשופים למזון מזיק, צילום: עטא עוויסאת ארוחה בגן ילדים. חשופים למזון מזיק | צילום: עטא עוויסאת ארוחה בגן ילדים. חשופים למזון מזיק, צילום: עטא עוויסאת

חוק הפיקוח על איכות המזון במוסדות החינוך עבר בקריאה שנייה ושלישית בכנסת כבר ב־2014 וכלל איסור מכירה או הגשת מזון לא בריא במזנונים בבתי הספר וכן פיקוח על ארוחות הקייטרינג בהם, אלא שמאז נתקע החוק בוועדת החינוך. בינואר 2017 דרש ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה) להחריג את הישיבות הקטנות מהחוק, בטענה שאינן מסוגלות לעמוד בעלויותיו. הדרישה הובילה לעיכוב נוסף, מכיוון שמשרד המשפטים אסר להפלות בין תלמידים במוסדות חינוך שונים.

הפשרה שנמצאה באוגוסט היתה צמצום החוק כך שיחול רק על מכירת מזון ומשקאות במזנונים, בלי התייחסות לקייטרינג שמוגש לילדים בגנים ובבתי הספר. בנובמבר חתם שר החינוך נפתלי בנט על התקנות, שייכנסו לתוקף ב־8 בפברואר — וישאירו את התלמידים חשופים למזון מזיק דווקא בארוחות החשובות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות