אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אג"ח ג'י.אף.איי ירדו ב-3.6% - לאחר תביעה של שותף בחברה בת צילום: אימג'בנק/thinkstock

אג"ח ג'י.אף.איי ירדו ב-3.6% - לאחר תביעה של שותף בחברה בת

התובע, שותף בחברה המחזיקה במלון בניו יורק, טוען כי החברה סיפקה מידע כוזב על דמי החכירה בנכס - ובפועל הון החברה נמוך משמעותית מכפי שדווח; החברה טוענת - התביעה חסרת בסיס שסיכוייה להתקבל קלושים

31.12.2018, 08:36 | יניב רחימי

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

אגרות החוב של חברת ג'י.אף.איי, העוסקת בתחום הנדל"ן המניב בארה"ב, רשמו אתמול ירידות שערים חדות של 3.6% על רקע תביעה שהוגשה על ידי שותף של החברה בחברה בת המחזיקה במלון ACE HOTEL בניו יורק.  

קראו עוד בכלכליסט

בכתב התביעה שהגיע לידי "כלכליסט" מועלות טענות קשות כנגד ג'י.אף.איי ובעל השליטה בה, אלן גרוס, לרבות טענות להונאה והצגת מידע כוזב בדיווחים של החברה למחזיקי אגרות החוב.

אחת הטענות של התובע, ג'ון סרין שמחזיק ב-5% בחברה המחזיקה במלון ACE, מתייחסת להסכם החכירה של המלון. לטענתו, בתשקיף שפרסמה ג'י.אף.איי נכתב שהמלון משלם דמי חכירה של 600 אלף דולר לשנה ואף שיש אופציה להאריך את החכירה ב-2032. אלא שהתובע טוען שמדובר בחצי אמת שכן לדבריו החל מדצמבר 2032 דמי החכירה יהיו לכל הפחות 8% מהשווי ההוגן של הנכס.

היות ששווי המלון בדוחות של ג'י.אף.איי הוא 172 מיליון דולר, המשמעות לדידו של התובע היא שדמי החכירה על הקרקע שעליו הוא נמצא תגיע ל-13.8 מיליון דולר. לטענת סרין, לו הערכת השווי של המלון הייתה מביאה בחשבון את העלייה בעלויות החכירה, הדבר היה מביא למחיקה של כ-55 מיליון דולר מההון של ג'י.אף.איי.

חברת ג'י.אף.איי התייחסה הלילה לתביעה וטענה שמדובר בתביעה חסרת בסיס שהוגשה עוד בשנת 2017 על-ידי עובד לשעבר של חברת GFI Development Company, LLC וציינה שלהערכתה סיכויי התביעה להתקבל הינם קלושים וכי התביעה אינה מהותית לחברה.

בהערכת השווי למלון ACE שמופיעה בדוחות של ג'י.אף.איי ל-31.12.2017 יש התייחסות מפורשת לדמי החכירה. הערכת השווי מבוססת על ההנחה שהחברה תצליח לנהל משא ומתן שיפחית את תשלומי החכירה השנתיים החל מדצמבר 2032 ל-5.5 מיליון דולר. כך גם בטבלת ה-DCF (היוון תזרים המזומנים) אפשר לראות את הירידה בתזרים המזומנים הנקי בין השנים 2033 ל-2034, וכן את העלייה בשיעור ההיוון, מרמה של 7%, לרמה של 9%. 

אילוסטרציה , צילום: אימג אילוסטרציה | צילום: אימג'בנק/thinkstock אילוסטרציה , צילום: אימג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות