אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת התחזיות

עופרה שטראוס: העולם העסקי מצפה מאתנו שנפעל בענייני רצח נשים וסוגיית הלהט"בים

יו"ר שטראוס גרופ אמרה בוועידה כי "יש דרך לרכוש אמון. לא לשלם שוחד. לא להוריד מחיר על ידי הורדת איכות, אבל לפעול בכבוד". הוסיפה כי "כדי שנוכל למכור את המוצר הבא, מצפים מאתנו לאחריות חברתית"

31.12.2018, 11:42 | רחלי בינדמן

"עוד דקות מגיעה 2019. יש לנו נוהג לעצור רגע להסתכל אחורה על שנה שעברה. זה הרגע שבחרתי לחלוק איתכם". כך פתחה היום (ב') עפרה שטראוס את נאומה בוועידת התחזיות של כלכליסט. 

"הולכים לבחירות ושמענו שיש במדינה שני חלקים, אנחנו מפוצלים. יש לנו זכות במדינה דמוקרטית לחשיבה אחרת אבל בסוף ניזונים מדבר אחד - המדינה שלנו", ציינה.

"העולם נמצא היום בתהליך של שינוי בטכנולוגיה ובדמוגרפיה מעבר לאורבניזציה, כל הדברים האלה הם שינויים דרמטיים. לא אדבר על תחזיות, אך אציין שקצב השינויים הזה משאיר את העולם בחוסר ודאות. האדמה רועדת מתחת לרגליים. הכל זז. אולי מחר בבוקר לא יהיו מקומות עבודה והמצב הזה מביא לקריסה באמון הציבור".

שטראוס הוסיפה כי "מדד האמון של אדלמן שמדברים בו רבות וחוזה עתיד - אם עד אתמול כל מה שעשינו זה עסקנו בשם הטוב, יש משהו במדד האמון שהוא חוזה עתיד, לא משנה מה עשינו עד כה. מה שחשוב זה מה הציפיות מאיתנו. בעולם שבו חיים ומאצילים סמכויות לממשלה, לשמור עלינו ולעולם העסקי לחלק את העוגה, שהמדיה תשמור על האמת, מדד האמון קריטי לקיים חיים תקינים. חייבים לדאוג למרקם הבסיסי, לתת חיים טובים יותר לאנשים. יש משבר אמון במוסדות ובמערכת ולא מדברת דווקא על ישראל. נוצר פחד".

עפרה שטראוס. "אנשים שמקבלים החלטות מתוך פחד זה לא טוב", צילום: עמית שעל עפרה שטראוס. "אנשים שמקבלים החלטות מתוך פחד זה לא טוב" | צילום: עמית שעל עפרה שטראוס. "אנשים שמקבלים החלטות מתוך פחד זה לא טוב", צילום: עמית שעל

לדבריה, "אנשים שמקבלים החלטות מתוך פחד זה לא טוב. הוא יוצר נדידה של עמים ומחאות אגרסיביות שלא מסתפקות בהנפת שלטים. זה ברקזיט שלא מאמין יותר בשכנים. זה מצטלם רע. הסטטוס הוא פחד. כוחות וקולות שלא רוצים לשמוע מתחילים להישמע כנגד מיעוטים, כנגד ה'לא משלנו'".

שטראוס הדגישה כי "הציפיות מהעולם העסקי הן שמצפים שנהיה סכר. 75% מהציבור אומרים שהציפייה היא שהמנהלים ידברו בשם החברה. יש דרך לרכוש אמון. לא לשלם שוחד. לא להוריד מחיר על ידי הורדת איכות, אבל לפעול בכבוד. צריך להיות בתהליך עם העובדים. מאמינים להם כשהם אומרים כשהחברה טובה. לא לעשות רע. לפעול אחרת. מצפים שנפעל בעניינים שהחברה הישראלית מוטרדת מהם כמו רצח נשים ואי אפשרות ללהט"בים לאמץ ילדים. העולם העסקי ציפו ממנו להגיד מה אנחנו חושבים בעניינים אלו. בהרמת הכוסית של השנה החדשה ראיתי שזה לא אותו דבר. ציפו שאדבר על מדינת שטראוס ובה מאמינים כמו הזכות לאמץ וההגנה על נשים בעבודה ומחוצה לה" הדגישה.

שטראוס סיכמה כי "כדי שנוכל למכור את המוצר הבא, זה מה שמצפים ממנו. אחריות חברתית. מה שעשינו 5 דקות קודם לא רלוונטי קדימה. אם עד עכשיו בשוק המזון היה רק מחיר, עכשיו מדברים על דיאלוג חדש, לא אל - אלא עם. להיות שקוף, אחרת יילקח ממני הרישיון הסוציאלי להיות חברה. לא לפעול מתוך פחד. לשתף פעולה עם הממשלה והסובבים אותה. פוליטיקאים אם לא סומכים עליכם אז גם לא סומכים על העסקים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות