אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הלילה בחצות בטיימס סקוור: רחפן עם טכנולוגיה חדשה "נגד רחפנים" צילום: שאטרסטוק

הלילה בחצות בטיימס סקוור: רחפן עם טכנולוגיה חדשה "נגד רחפנים"

הרחפנים ישמשו לצד מסוקים משטרתיים וכלי ריגול אחרים. אלפי שוטרים, ביניהם כאלה שרק נכנסו לתפקיד ביום שישי האחרון, יפטרלו באזור שבו צפויים להתאסף כשני מיליון אנשים

31.12.2018, 15:01 | שירות כלכליסט
העולם מתכונן במלוא המרץ להגעתה של 2019. לקראת החגיגות המסורתיות, שיתקיימו הלילה בטיימס סקוור, משטרת מנהטן מתכוונת להשתמש לראשונה ברחפן המצויד במצלמה שיחוג מעל האזור המפורסם. הרחפן יכלול גם טכנולוגיה חדשה "נגד רחפנים" שתחסום מכשירים אחרים מהאזור, שבו צפויים להתאסף כשני מיליון אנשים.

טכנולוגיית הרחפנים היא ההמצאה האחרונה שפותחה על ידי כוח המשטרה הגדול ביותר בארה"ב, שכבר משתמש במגוון טקטיקות ללוחמה בטרור. הרחפנים ישמשו לצד מסוקים משטרתיים וכלי ריגול אחרים, כך לפי מפקד משטרת ניו יורק, ג'יימי או'ניל.

טיימס סקוור בערב השנה החדשה (ארכיון), צילום: שאטרסטוק טיימס סקוור בערב השנה החדשה (ארכיון) | צילום: שאטרסטוק טיימס סקוור בערב השנה החדשה (ארכיון), צילום: שאטרסטוק

רחפן (אילוסטרציה) רחפן (אילוסטרציה) רחפן (אילוסטרציה)

במקביל, המשטרה וסוכנים של ה-FBI עבדו עם עובדי בתי המלון הסמוכים בניסיון למנוע תקרית הדומה לזו שקרתה בלאס וגאס ב-2017, אז צלף ירה מחדר המלון שלו על קהל בהופעה והרג 59 אנשים. עם זאת, או'ניל הדגיש כי אין בידי המשטרה איום מוחשי לתכנון פיגוע טרור בחגיגות השנה החדשה.

אלפי שוטרים, ביניהם כאלה שרק נכנסו לתפקיד ביום שישי האחרון, יפטרלו באזור טיימס סקוור. לפי או'ניל, כל החוגגים ימצאו עצמם במרחק של פחות ממטר משוטר במדים או על אזרחי. "תראו הרבה שוטרים עם ציוד רב ורובים ארוכים", הודיע. "תהיה אבטחה רבה שאנשים יראו ואבטחה רבה שלא יראו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות