אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יועצים מהמערב ויתרו על שכר של מיליון דולר בשנה וברחו מהקרן הסעודית צילום: בלומברג

יועצים מהמערב ויתרו על שכר של מיליון דולר בשנה וברחו מהקרן הסעודית

קרן ההשקעות הציבורית של סעודיה (PIF) המנהלת נכסים בהיקף של כ־200 מיליארד דולר, נקלעה למשבר ניהולי בעקבות נטישה של יועצים; הם התלוננו על המיקרו־ניהול של יורש העצר בן סלמאן, אסטרטגיית השקעות לא ברורה וסביבת עבודה לא מסודרת

01.01.2019, 20:57 | שירות כלכליסט
קרן ההשקעות הציבורית של סעודיה (PIF) המנהלת נכסים בהיקף של כ־200 מיליארד דולר, נקלעה למשבר ניהולי בעקבות נטישה של יועצים שגויסו מבנקים ומבתי השקעות במערב. על כך מדווח ה"וול סטריט ג'ורנל".

קראו עוד בכלכליסט

היועצים הבכירים, ובהם בריטי שכיהן כיועץ המשפטי ויועצי השקעות משוויץ ומספרד, התפטרו ב־2018 אחרי כשנה וחצי בתפקיד. מנהל נוסף, אריק אברמייר, מהבנק ההולנדי ABN Amro, עזב אחרי שבועות ספורים.

העובדים שנטשו התלוננו על המיקרו־ניהול של יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן, אסטרטגיית השקעות לא ברורה וסביבת עבודה לא מסודרת, שעומדת בניגוד מוחלט לתרבות הניהולית במוסדות פיננסיים בניו יורק ובלונדון. חלקם אף ויתרו על חבילות שכר של כמיליון דולר בשנה.

על פי גורמים המקורבים לנושא, הזעם הבינלאומי סביב חיסולו של העיתונאי הסעודי ג'מאל חשוקג'י מקשה על מציאת מחליפים. כתוצאה, הקרן, שהיא המשקיעה הגדולה ביותר בעמק הסיליקון, עם נתחים משמעותיים באובר טכנולוג'יז, טסלה ומג'יק ליפ, סובלת ממחסור חמור בכוח אדם איכותי. העריקות מהקרן מגיעות לאחר שהצוות הורחב פי ארבעה, לכ־400 עובדים, מאז הטיל עליה בן סלמאן לגוון את הכלכלה, ב־2016. רוב העובדים החדשים הם סעודים שדבקים במשרה הנחשבת יוקרתית. עם זאת, אשפי הפיננסים מהמערב, הדרושים כדי להקים מאפס תעשיות בידור, תיירות וטכנולוגיה - בורחים בהמוניהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות