אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסמארטפון ההיברידי המתקפל יאכזב את הקהל הרחב צילום: TechCrunch

תחזית טכנולוגית

הסמארטפון ההיברידי המתקפל יאכזב את הקהל הרחב

השנה יופיעו הטלפונים הראשונים בעלי מסכים גמישים, שיאפשרו להם להיפרש לתצורת טאבלט. ואולם, מחיר השקתם יהיה גבוה בהשוואה לאלטרנטיבות קיימות, והערך שיספקו ישאיר אותם כמוצר נישה בראשית ימיהם. היצרניות דווקא יפיקו תועלת רבה מההשקה, גם בלי מכירות מרשימות

02.01.2019, 11:13 | ניצן סדן

השנה נראה סמארטפונים היברידיים - טלפונים בעלי מסכים גמישים שמאפשרים קיפול ופרישה לתצורה של טאבלט - נכנסים לשוק. בשלב זה ידוע על פיתוחים כאלה מבית סמסונג, וואווי, מיקרוסופט ו-LG. טכנולוגיית המסכים הגמישים מרשימה מאוד, ולקחו לה שנים רבות להבשיל. אך המכשירים הראשונים שייחשפו צפויים לתת תחושה מעט בוסרית.

תחזיות נוספות ל-2019:

התצורה המתקפלת נועדה לשלב בין הניידות של הסמארטפון וגודל התצוגה של הטאבלט, בסטייל מגניב וגאדג'טי. היא נשענת על שילוב של שני מסכים נפרדים בציר שמתפקד כמסך בעצמו בעת הפרישה, כשבעיצובי וואווי וסמסונג ישנו מסך שלישי קטן יותר על גב המכשיר, להצגת מידע כללי, התראות וכולי.

המסך המתקפל של סמסונג מודגם באירוע , צילום: TechCrunch המסך המתקפל של סמסונג מודגם באירוע | צילום: TechCrunch המסך המתקפל של סמסונג מודגם באירוע , צילום: TechCrunch

יש כאן בעצם שניים עד שלושה מסכים שלא פועלים כל הזמן, אבל עדיין נמצאים שם - מה שיוצר מכשיר עבה, כבד ומסורבל ממה שהתרגלו המשתמשים לאחוז. כשפועלת התצוגה במלוא גודלה, היא תשתה את הסוללה בקצב מואץ - מה שפוגע בפונקציונליות הטלפון, וסותר את ההשקעה הלא מבוטלת של היצרניות בסמארטפונים בעלי זמן סוללה של יום וחצי עד יומיים ואף יותר. כמו כן, לא ברור כמה עמידים יהיו הטלפונים ההיברידיים לנפילות ומכות - משהו שקורה יותר כשהטלפון גדול ביחס ליד שאוחזת אותו.

עוד מגבלה היא קהל היעד: נראה שהציבור מסתפק במסכי שישה עד 6.4 אינץ' בשלב זה, אחרת היינו רואים זינוק בשיעור רכישות הטאבלטים בתצורת 7 אינץ' שכוללים חיבור לתשתית סלולרית. הסמארטפון ההיברידי היה יכול להפוך ללהיט מיידי ומדהים לו היה מושק בשיא מהפכת הטאבלט, אי שם ב-2013, לו היה ישים טכנולוגית דאז. גם כיום יש מחיר לישימותו: לפי הערכות, מחיר המכשירים צפוי לנוע בין 1,400 ל-1,700 דולר בהשקתם, מה שיהפוך אותם לצעצוע לעשירים בלבד. פרט לסמסונג, אף חברה לא הציגה עדיין את ממשק המכשירים המתוכננים שלה, אך לא בטוח שהיכולת לגרור אפליקציות ממסך למסך תצדיק את ההוצאה הזו. לפיכך, כשייחשפו המכשירים הללו יזכו להתלהבות גדולה, שתשכך כשיבין הקהל שאינם פונקציונליים דיים בדור הנוכחי שלהם, בטח שלא במחיר כזה.

אז למה ישיקו היצרניות את המכשירים האמורים? סמסונג רוצה לקדם דרך הגלקסי המתקפל את חטיבת המסכים שלה, במטרה להשיג חוזים חדשים מול אפל ויצרניות גדולות אחרות; וואווי מעוניינת לסנוור את הקהל בחדשנותה כדי לשפר את המותג ולעקוף את סמסונג בטבלת המכירות העולמית - מה שיסייע לה לחזור לשווקים חדשים ולהביא אליהם את מוצרי תשתיות התקשורת שלה; מיקרוסופט תשתמש במכשיר מתקפל כדי לחזק את מותג ווינדוס 10 ויתכן שספציפית את ווינדוס 10S - גרסת ה-ARM של מערכת ההפעלה; ואילו LG חייבת קלף מנצח כדי לחזור למשחק המובייל, בו הפסידה בשנים האחרונות לסמסונג ולחברות הסיניות. ובנוסף, גם לה יש חטיבת מסכים גדולה שזקוקה לקידום ולקוחות חדשים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות