אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בניגוד לעמדת גורמי המקצוע: הכנסת אישרה את הארכת הטבות המס לכפר ורדים צילום: אלעד גרשגורן

בניגוד לעמדת גורמי המקצוע: הכנסת אישרה את הארכת הטבות המס לכפר ורדים

המליאה אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הרחבת ההטבות בחצי שנה, מה שעל פי הערכות יעלה כ-60 מיליון שקל. שר האוצר וסגנו איציק כהן, לא גיבו את הדרגים המקצועיים של המשרד שטענו כי מדובר בהארכה בעייתית ותמכו בהרחבת הטבות המס

02.01.2019, 11:18 | עמרי מילמן

בניגוד לעמדת גורמי המקצוע והייעוץ המשפטי של משרד האוצר, אישרה אתמול המליאה את הארכת הטבות המס למספר ישובים, ביניהם כפר ורדים, בניגוד למתווה שנקבע ב-2015 בוועדת הכספים.

לאחר שבג"ץ דרש מהמדינה ליצור מתווה שיוויוני ואחיד להטבות המס (שעד אז חולקו בעיקר על סמך לחצים פוליטיים), נקבע ב-2015 מתווה הקובע קריטריונים ברורים ומובחנים המשקללים את מדד הפריפריאליות, הקרבה לגבול ומדד סוציו אקונומי. אלא שאותם קריטריונים הוציאו את כפר ורדים שנמצא בדירוג סוציו-אקונומי גבוה - 9, וכן הפחיתו את הטבות המס לישובים שונים.

כפר ורדים. המשך הטבות המס , צילום: אלעד גרשגורן כפר ורדים. המשך הטבות המס | צילום: אלעד גרשגורן כפר ורדים. המשך הטבות המס , צילום: אלעד גרשגורן

בעקבות זאת, בניגוד לעיקרון השיוויון ולמטרה המקורית של המתווה, קבעה ועדת הכספים בהוראת שעה, הארכה של הטבות המס לכפר ורדים ולישובים אחרים שהיקף ההטבות שלהם היה אמור לפחות, כמו אופקים ועכו. כמו כן אישרה הוועדה הטבות לישובים שמקבלים פחות מישובים שלא רחוקים מהם - כדי לא ליצור תמריץ לתושבים לעבור מישוב לישוב.

אותה הוראת שעה שהוצגה כזמנית היתה אמורה להסתיים כבר לפני שנתיים, אולם ועדת הכספים האריכה אותה, בניגוד לעמדת הדרגים המקצועיים במשרד האוצר והמשפטים עד לסוף 2018. כעת לאחר מחלוקת סבוכה לגבי הדרך לעשות זאת אישרו בלילה בוועדת הכספים, ולאחר מכן במליאה בקריאה שנייה ושלישית, את הרחבת ההטבות הבעייתית בחצי שנה. על פי ההערכות עלות המהלך תהיה כ-60 מיליון שקל. ההצבעה נעשתה פה אחד, כאשר שר האוצר וסגנו איציק כהן, לא גיבו את הדרגים המקצועיים של המשרד שטענו כי מדובר בהארכה בעייתית ותמכו בהרחבת הטבות המס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות