אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עידן עופר מוכר את כל אחזקותיו ברשת ולא יפעל בתחום התקשורת במשך 25 שנה צילום: בלומברג

עידן עופר מוכר את כל אחזקותיו ברשת ולא יפעל בתחום התקשורת במשך 25 שנה

על פי המתווה, שסוכם עם ועדת הריכוזיות, עופר ייצא מתחום התקשורת ולא יפעל בו גם בעתיד. יציאת עופר מתחום התקשורת תאפשר לו לקבל בעתיד רישיונות לייצור חשמל

02.01.2019, 13:58 | ליאור גוטמן

ועדת הריכוזיות הודיעה לפני זמן קצר (ד'), כי הגיעה להסכמה עם עידן עופר, בעל השליטה בחברה לישראל ובקנון, להפחתת הריכוזיות הכלל-משקית של הקבוצה. על פי המתווה, הקבוצה תצא מתחום התקשורת ולא תפעל בו גם בעתיד. לאחר מכירת כל האחזקות בתחום התקשורת תוכל הקבוצה לקבל רישיונות לייצור חשמל. 

קראו עוד בכלכליסט

כזכור, באוגוסט 2017 המליצה ועדת הריכוזיות לרשות החשמל שלא להקצות לחברת צומת אנרגיה שנשלטת על ידי עידן עופר, רישיון מותנה לייצור חשמל משיקולים של ריכוזיות כלל-משקית. רשות החשמל קיבלה את המלצת ועדת הריכוזיות ולא איפשרה לקבוצה לקבל את הרישיון המבוקש.

בעקבות זאת, קיימה קבוצת עידן עופר מגעים ממושכים עם הוועדה - בסופם הגיעו למתווה. כלפי רשות ההגבלים "עידן עופר התחייב למכור את מלוא זכויותיו ברשת מדיה בע"מ לגוף שאינו גורם ריכוזי ושאינו קשור אליו – גם לא לאהוד (אודי) אנג'ל שעימו יש לו קשרים עסקיים – והתחייב שלא להחזיק אחזקה כלשהי בתחום התקשורת ב-25 השנים הבאות".

זה כולל גם איסור אחזקה "בגורם בעל השפעה בתחום השידורים או העיתונות הכתובה, בחברות רכש מדיה ובאתרי אינטרנט, או מדיה אלקטרונית אחרת, שעוסקים בתחומי החדשות או האקטואליה", הוגדר במתווה. "ההתחייבות אף מגבילה את הקבוצה ביחס לאחזקות בכלי תקשורת זרים. התחייבות זו, שאותה דרשה הוועדה, נועדה לנטרל כל השפעה תקשורתית של קבוצת עידן עופר". 

עידן עופר , צילום: בלומברג עידן עופר | צילום: בלומברג עידן עופר , צילום: בלומברג

הקבוצה מעוניינת להקים את תחנת הכוח "צומת", תחנת כוח פרטית שתוקם בדרום ותפיק כ-360 מגה-וואט, שהם כ-3.5% מכוח הייצור המקסימלי של חברת החשמל.

לעופר יש כבר היום דרך אחזקותיו השונות כמה תחנות כוח, לרבות OPC שבמישור רותם (כ-440 מגה וואט), תחנת כוח בבתי הזיקוק בחיפה (כ-40 מגה וואט, בהרחבה ל-140 מגה וואט), תחנת כוח במפעלי כיל בים המלח (כ-250 מגה וואט) ועוד אחת בנייר חדרה (בהרחבה ל-120 מגה וואט).

ועדת הריכוזיות פועלת מאז כניסת החוק לתוקף מסוף דצמבר 2014. בראשה עומדת עו"ד מיכל הלפרין, הממונה על הגבלים עסקיים, וחברים בה פרופ' אבי שמחון, יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה ושי באב"ד, מנכ"ל משרד האוצר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות