אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סופית: איש העסקים יוסף גרינפלד לא יוכרז כפושט רגל צילום: אוראל כהן

פרסום ראשון

סופית: איש העסקים יוסף גרינפלד לא יוכרז כפושט רגל

בית המשפט אישר את ההסדר אליו הגיע עם נושיו. גרינפלד ישלם בכל חודש 30 אלף שקל ויפנה את דירת היוקרה במגדלי אקירוב עד דצמבר 2021

02.01.2019, 14:23 | ליטל דוברוביצקי

נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין, אישר היום (ד') את הסדר הנושים של איש העסקים יוסף גרינפלד. המשמעות: גרינפלד לא יוכרז כפושט רגל.

גרינפלד, מי שהיה עד לפני מספר שנים אחד מהאנשים העשירים בישראל, ביקש לאחרונה, ביחד עם המנהל המיוחד של נכסיו, להגיש בקשה מוסכמת לאישור הסדר נושים. ההסדר הושג במסגרת גישור שהתקיים אצל השופטת בדימוס ורדה אלשיך, שהיתה מנהלת מחלקת הפירוקים במחוזי בתל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

יוסף גרינפלד, צילום: עמית שעל יוסף גרינפלד | צילום: עמית שעל יוסף גרינפלד, צילום: עמית שעל

השופט אורנשטיין כתב בפסק הדין: "החייב נקלע לקשיים וננקטו בעניינו הליכי פשיטת רגל, כאשר היקף חובותיו עומד על מאות מיליונים לכלל הנושים. בית המשפט מינה את עו"ד עופר שפירא למנהל מיוחד לנכסי גרינפלד. החייב יזם הסדר נושים מפורט, לאחר שבא בדברים עם כלל הנוגעים בדבר ונוהל אף הליך של הסדר גישור לפני השופטת בדימוס אלשיך. הנושים שהתייצבו לדיון תומכים באישור ההסדר. גרינפלד ואישתו אישרו לפני שהבינו את משמעות ההסדר והם מסכימים לו. בהינתן יתרונות ההסדר לכלל הנושים והיעדר התנגדות אני מאשר את הסדר הנושים ונותן לו תוקף של פסק דין".

לאחרונה פורסם כי מההסדר המוצע עולה כי גרינפלד, המיוצג על ידי עוה"ד עמית פינס ואביחי ורדי, ימשיך לשלם סך של 30 אלף שקל בחודש לתקופה של חמש שנים מיום אישור ההסדר, זאת כל עוד לא השתנו הכנסותיו. כמו כן, הוסכם כי גרינפלד ורעייתו יפנו את דירת המגורים היוקרתית שלהם במגדלי אקירוב, והכונס יחל במימוש בפועל של דירת המגורים עד דצמבר 2021 - מיום אישור בית המשפט את ההסדר. גרינפלד טען שלצורך ההסדר גייס ממקורותיו וממקורות חיצוניים כ-80 מיליון שקל נגד שיעבוד בטוחות, וזאת בנוסף לכך שלטענתו פרע סך של כ-18 מיליון דולר לבנק לאומי וכ-7.2 מיליון דולר לבנק הפועלים בשנים 2010-2013.

כזכור, במרץ 2015 הוגשה על ידי בנק לאומי לישראל בקשת כינוס לבית המשפט המחוזי בתל אביב, ועו"ד עופר שפירא מונה כמנהל מיוחד לנכסי החייב.למנהל המיוחד הוגשו תביעות חוב בסך כולל של כ-304 מיליון שקל.

בהמלצת בית המשפט הופנו הצדדים, בטרם הכרזה, להליך של גישור בפני השופטת (בדימוס) ורדה אלשיך, על מנת ליתן הזדמנות אחרונה לנסות ולגבש הסדר נושים שיהא מקובל על כלל הצדדים. מטרת ההסדר שגובש במסגרת הליכי הגישור היא להביא לסיום של כלל ההליכים המתנהלים כנגד גרינפלד בתיק הפש"ר, ולאפשר פירעון חובות לנושיו באופן מוסכם וללא צורך בהכרזת החייב כפושט רגל. היום אושר ההסדר על ידי בית המשפט.

עו"ד אביחי ורדי, בא כוח גרינפלד ביחד עם עו"ד עמית פינס, מסר בתגובה: "לאחר עבודה מאומצת שלנו, אני שמח שהסדר הנושים של מר גרינפלד אושר היום על ידי הנשיא אורנשטיין. מדובר בהסדר הראוי לאדם שעשה מאמצים רבים לתת פיתרון לחובותיו. אנחנו מודים לשופטת בדימוס אלשיך שסייעה בהליך הגישור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות