אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסטארט-אפ של מוטי אברג'יל ינפץ את הכללים בעסקות הנדל"ן צילום: ניר בוקסנבאום

הסטארט-אפ של מוטי אברג'יל ינפץ את הכללים בעסקות הנדל"ן

לוח אינטרנטי ששואב "מציאות" מכונס הנכסים הרשמי, מנפק נסח טאבו ומציע מסלולי משכנתא מותאמים אישית - נשמע מדע בדיוני? הכירו את לוחי, שייכנס להרצה ב-2019

04.01.2019, 09:36 | רונן ניב

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

קבוצת יעדים - תעודת זהות

שנת הקמה: 2015

בעלים ומנכ"ל: מוטי אברג'יל

מספר חברות: 2

מספר עובדים: 30

התמחויות: איתור נכסים, השקעות נדל"ן, הכשרות נדל"ן

"כמי שמכיר היטב את תחום הנדל"ן, אני נדהם בכל פעם מחדש לראות את הבורות של אנשים כשהם ניגשים לרכוש דירה. בחנות בגדים הם לא מהססים להתווכח עם המוכרים על כמה עשרות שקלים, אבל דווקא כשמדובר בצעד משמעותי בהרבה, כזה שיקרין על חייהם לאורך שנים, הם מקלים ראש. רכישת דירה זה לא דבר שעושים על הדרך, ופה אני נכנס לתמונה. אני רוצה לדעת שפתחתי לאנשים את העיניים".

מוטי אברג'יל, הבעלים והמנכ"ל של קבוצת יעדים ואושיית נדל"ן מוכרת באזור השפלה, יודע על מה הוא מדבר. אחרי שהנגיש לציבור הרחב "מציאות" נדל"ניות באמצעות לוח יעדים – סוכן דירות מקוון ששואב מידע, בין היתר, מאתר הכונס הרשמי במשרד המשפטים – הוא מקדם עכשיו את הפרויקט הבא. מדובר בלוחי, סטארט-אפ טכנולוגי בהתהוות, המבקש להחליף את סוכן הנדל"ן או יועץ ההשקעות האנושי, ולפשט את המשימה המורכבת הכרוכה ברכישת דירה.

 

קראו עוד בזירת הנדל"ן

"מדובר במוצר המשך לסוכן החכם שלנו, משודרג ומתקדם יותר", מסביר אברג'יל, "הרעיון הוא לסייע לאנשים לקנות דירה במחיר הנמוך ממחיר השוק, בהתאם לצרכים ולתקציב שלהם. לוחי עתיד לקצר משמעותית את כל התהליך הזה של בחירת הדירה ורכישתה, ובכך לחסוך לא רק סכומים נכבדים של מאות אלפי שקלים, אלא גם זמן יקר וכאב ראש מיותר"

וילה במרכז הארץ. "הרעיון הוא לסייע בקניית דירה במחיר הנמוך ממחיר השוק" , צילום: עמית שעל וילה במרכז הארץ. "הרעיון הוא לסייע בקניית דירה במחיר הנמוך ממחיר השוק" | צילום: עמית שעל וילה במרכז הארץ. "הרעיון הוא לסייע בקניית דירה במחיר הנמוך ממחיר השוק" , צילום: עמית שעל

   

ככה זה הולך לעבוד:

בשלב ההתחלתי מבצע לוחי סינון ראשוני של דירות (שמחירן מלכתחילה נמוך יותר ממחיר השוק), בהתאם לפרמטרים שונים שמוזנים על ידי המשתמש, ובהם גודל, מחיר ומיקום הנכס המבוקש. הרוב המכריע של הדירות שייסרקו הן כאלה המוחזקות על ידי כונסי נכסים, ואשר האנליסטים של קבוצת יעדים בחנו וניתחו לעומק.

בהמשך לסינון מציג לוחי מגוון דירות רלוונטיות, וכן את העסקות שבוצעו בחודשים האחרונים בסמיכות להן. בנוסף, מוציא לוחי נסח טאבו של הדירות ממשרד המשפטים, וחוסך מהמתעניין בדירה את הטרחה הביורוקרטית. "לעניין הזה יש חשיבות גדולה", מדגיש אברג'יל, "נסח טאבו הוא בעצם תעודת הזהות של הנכס. הכרת הסטטוס המשפטי תמנע הפתעות מיותרות בהמשך הדרך".

בשלב הבא, ולאחר שהמשתמש כבר ראה את הדירה והצהיר כי הוא מעוניין להתקדם לעבר רכישה, מבקש לוחי הזנה של נתונים כלכליים כגון ההון העצמי, ובהתאם מרכיב עבור הלקוח רשימת אפשרויות ומסלולים לנטילת משכנתא.

"אנחנו יורדים לרזולוציות הכי נמוכות, ומאפשרים ללקוחות שלנו להתקדם באופן עצמאי לקראת רכישת דירה מא' עד ת', ללא התערבות של גורמים חיצוניים שבאים לעשות עליהם סיבוב, וכאלה יש לצערי הרבה", אומר אברג'יל. לוחי לא מקפח גם את אלה שבכל זאת מעדיפים ייעוץ מבן אנוש: "המשתמש יכול בכל שלב לפנות גם לנציגים שלנו, ובהם מתווכים ומומחים למשכנתאות, לשאול ולהתייעץ.

"כשפיתחנו את המוצר מיד הבנו שיש לנו פה סטארט-אפ שהולך לעשות מהפכה בשוק הנדל"ן ברמת הרוכש הבודד. השקענו פה המון, גם מחשבה וגם משאבים, כדי להביא לציבור מוצר שונה, אחר".

ביום ראשון הקרוב (6 בינואר), תתקיים ההשקה הראשונית של לוחי במסגרת כנס חגיגי לקהל המשקיעים ולעובדי הקבוצה. באופן רשמי צפוי לוחי לעלות לאוויר בשליש הראשון של 2019. "לוחי הולך להיות שובר שוויון בתחום הנדל"ן", מצהיר אברג'יל, "מוצר כזה עוד לא קיים בשוק".

מאחורי המוצר, מרחיב אברג'יל יש גם חזון חברתי-כלכלי: "ברגע שאנשים יפסיקו להיות פראיירים, יהיו צרכנים נבונים וילמדו לרכוש נכסים מתחת למחיר השוק, אני מאמין שבטווח הרחוק גם מחירי הדירות יחלו לרדת. אני אופטימי. המהפכה שעברה על שוק הפלאפונים יכולה לקרות גם בשוק הנדל"ן".

מוטי אברג מוטי אברג'יל. "המהפכה שעברה על שוק הפלאפונים יכולה לקרות גם בשוק הנדל"ן" | צילום: ניר בוקסנבאום מוטי אברג

ככתוב בבלוק

את ההחלטה לצלול לתחום הנדל"ן ולהקים את קבוצת יעדים קיבל אברג'יל ב-2015. "באותה התקופה עבדתי כאיש מכירות בבית השקעות מוכר, הרווחתי סכומי כסף יפים אבל הרגשתי שמשהו חסר לי", הוא משחזר. "ידעתי שאני בשל לצאת לדרך חדשה כעצמאי ולהביא לידי ביטוי את הידע שרכשתי. כשהתייעצתי עם מורן - שהיתה אז בת זוגי והיום היא אשתי - הייתי בטוח שהיא תגיד שאני עושה טעות והולך אל הלא-נודע, אבל היא גיבתה ועודדה אותי. אני זוכר שלקחתי בלוק צהוב וכתבתי עליו את התוכנית העסקית שלי. מכאן יצאתי לדרך. מה שנכתב אז באותם הדפים מיושם היום הלכה למעשה".

קבוצת יעדים מורכבת משני גופים משלימים - המרכז הארצי לקורסים, שמציע הכשרה בלימודי נדל"ן, ולצדו לוח יעדים, המציע בין היתר מסלולי השקעות וכולל את הסוכן החכם ובקרוב מאוד גם את לוחי. לדברי אברג'יל, "בהובלתם של אנשים יקרים - יוסי דהרי, מנכ"ל לוח יעדים וצחי סרור,מנכ"ל המרכז הארצי לקורסים – אין לי ספק שקבוצת יעדים תמשיך לגדול ולהתפתח".

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

מומלצות וידאו