אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לקראת שלב המסחור: חברת הביוטק יורוג'ן מחליפה מנכ"ל צילום: Christopher Galluzzo

לקראת שלב המסחור: חברת הביוטק יורוג'ן מחליפה מנכ"ל

דירקטוריון החברה, בהובלת אריה בלדגרין, מינה את אליזבת בארט לתפקיד המנכ"לית במקומו של רון בנצור - שיפרוש מתפקידו לאחר כשלוש שנים

03.01.2019, 13:50 | דרור רייך

חברת הביוטכנולוגיה יורוג'ן פארמה מבצעת שינוי בצמרת החברה. רון בנצור יפרוש ממשרתו כמנכ"ל החברה, שבו הוא משמש מאז שנת 2015 ואת מקומו תתפוס אליזבת (ליז) בארט שתהפוך לנשיאה ומנכ"לית החברה.

קראו עוד בכלכליסט

מינויה של בארט ייכנס לתוקפו באופן מיידי והיא תצטרף גם למועצת המנהלים של יורוג'ן. בארט שימש בעבר כמנכ"לית חטיבת האונקולוגיה של וכנשיאה עולמית של תחום האונקולוגיה בפייזר. בארט תפעל מניו יורק, בניגוד לבנצור שניהל את החברה מישראל, ולמרות החילוף המידי הוא ימשיך לייעץ לה בחודשים הקרובים.

יורוג'ן הישראלית מרעננה, שמעסיקה 45 עובדים פתחה ג'ל המיוחד שיכול להיצמד לתרופות שונות. מנכ"ל יורוג'ן רון בנצור נמנה עם הדמויות הבולטות בשוק הביומד הישראלי, שניהל בשנים 2015-2009 את חברת הביומד הישראלית קריקס (Keryx Biopharmaceuticals), שהגיעה בשיאה לשווי של יותר מ־2 מיליארד דולר.

לאחרונה הודיעה יורוג'ן על תחילת תהליך הגשת בקשה לרישום תרופה חדשה (NDA) ממנהל המזון והתרופות של ארה"ב (FDA) עבור התרופה שלה, UGN-101, ג'ל כימי לטיפול בסרטן אורולוגי בדרכי השתן. תהליך הגשת הבקשה צפוי להסתיים באמצע 2019 ואישור התרופה הפוטנציאלי צפוי עוד ב-2019.

יו"ר יורוג יו"ר יורוג'ן אריה בלדגרין | צילום: Christopher Galluzzo יו"ר יורוג

מחברת מו"פ לחברה מסחרית

"זה סיום של חלק ממהלכים שביצענו ב-2018" מספר לכלכליסט אריה בלדגרין, יו"ר הדירקטוריון של יורוג'ן. "אנחנו הפכנו מחברה קטנה ומתפתחת לחברה שיש לה פוטנציאל להיות עם תרופה ייחודית שתהיה בשוק בסוף השנה הנוכחית".

"כדי לעשות את זה, צריך מנכל וצוות שיודע למכור ולפתחת מערך של צוותי מכירות" ממשיך בלדגרין. "לכן אנחנו צריכים אנשים עם הרבה מאוד ניסיון, כמו זה של אליזבת בארט, שבאה מנוברטיס ופייזר, לדעתי אחת המנכ"ליות הכי טובות שישנן בשוק האמריקאי כיום, ואני מאוד שמח על כך".

"שרגע שלוקחים מוצר, ומביאים אותו ל-FDA, חייבים באותו זמן במקביל גם מוכנים במידה שמנהל המזון והתרופות של ארה"ב ייתן אור ירוק, להיות ערוכים להתחיל מיד בשלב הבא שהוא השלב החשוב ביותר בשביל חברה" מציין בלדגרין. "המנכ"ל הנוכחי (רון בנצור) הביא את החברה למצב הטוב שהיא נמצאת בו עכשיו, אבל שהסתכלנו 3-5 שנים קדימה, כולם הבינו שצריך מנכ"ל חדש".

"בשנה האחרונה החלפנו חלק גדול ממועצת המנהלים (בוורד) לקראת שלב המסחור של התרופה, הכנסנו אנשים שיש להם הרבה ניסיון במכירות וניהול כספים של חברות תרופות מהשורה הראשונה בארה"ב" מסכם בלדגרין. "ברגע שהבאנו את הצוות הזה, הוא התחיל להסתכל לתוך החברה עצמה, והתחלנו לעשות שינויים שיתאימו לחברה שעשויה להיות וצריכה להיות מוכנה לשיווק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות