אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ווינדוס 10 עקפה את 7, הפכה למערכת ההפעלה הכי נפוצה למחשבים

ווינדוס 10 עקפה את 7, הפכה למערכת ההפעלה הכי נפוצה למחשבים

מיקרוסופט קיוותה שזה יקרה מזמן, אך ארגונים רבים הסתדרו עם מערכת ההפעלה הוותיקה שלה, ולא ששו לשדרג. ווינדוס 10 עקפה את קודמתה בעקבות רכישות המחשבים החדשים של עונת החגים האחרונה, והיא מחזיקה כיום 40% משוק מערכות ההפעלה

03.01.2019, 16:18 | רפאל קאהאן

מהפך בעולם המחשבים: תפוצת מערכת ההפעלה ווינדוס 10 עקפו את של ווינדוס 7 (40% מהשוק לעומת 37%) - כך על פי נתוני חברת Net Applications. המהפך, שמיקרוסופט עמלה והזיעה שלוש שנים וחצי כדי להשיג אותו, התרחש ממש לאחרונה; בתחילת נובמבר עדיין שלטה ווינדוס 7 בשוק.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הערכות, הזינוק היחסי בשיעור רכישות המחשבים החדשים בעונת החגים האחרונה הוא שהצמיח את מספריה של ווינדוס 10, ולצידו גל שדרוג המחשבים בסקטור הארגוני שמאפיין סופי שנה, עם גמר תקציבי הרכש.

ווינדוס 10 ווינדוס 10 ווינדוס 10

ואולם, מיקרוסופט לא בהכרח מרוצה: החברה צפתה שווינדוס תגיע לכמיליארד מחשבים תוך שלוש שנים מהשקתה, כשכיום מגיע מספר המחשבים, הקונסולות וכל שאר ההתקנים שמריצים אותה ל-700 מיליון. מיקרוסופט רוצה לחסל את התמיכה בווינדוס 7 כבר בעוד כשנה, כדי לצמצם עלויות תפעול ולדחוף התקנות של ווינדוס 10. אם יהיו בשוק יותר מדי מכשירי ווינדוס 7 פעילים, יתכן שיהיה על מיקרוסופט להתעכב בהשקת גרסת ווינדוס הבאה, שלפי הערכות תתמוך בהפעלה עננית מלאה.

פרסומת לווינדוס 7 מ-2014, שהועלתה בעקבות חוסר שביעות רצון משתמשים מוויינדוס 8 פרסומת לווינדוס 7 מ-2014, שהועלתה בעקבות חוסר שביעות רצון משתמשים מוויינדוס 8 פרסומת לווינדוס 7 מ-2014, שהועלתה בעקבות חוסר שביעות רצון משתמשים מוויינדוס 8

ארגונים גדולים הם הלקוחות הכי בעייתיים מבחינת ענקית התוכנה, שכן התמריץ המרכזי עבורם לשדרוג מחשבים ומערכות הפעלה הוא בעיקר סוגיות אבטחת מידע; ובשלב זה, אין די אכיפה רגולטורית של הנושא. ולכן, חברות רבות נשארות עם מחשבים ישנים ומקוות לטוב.

מיקרוסופט תוכל להאיץ את תהליך השדרוגים אם תצליח לגייס לטובתה חברות ביטוח, שישקללו את גרסת מערכת ההפעלה בתחשיבים האקטואריים שקובעים עלויות פוליסה. כך או כך, ווינדוס 7 הפופולרית עדיין קיימת במחשבים רבים בעולם, למרות שתיכנס ביולי לשנת פעילתה העשירית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות