אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סופית: האסיפה הכללית של דקסיה אישרה את המיזוג עם מרכנתיל דיסקונט צילום: עמית שעל

סופית: האסיפה הכללית של דקסיה אישרה את המיזוג עם מרכנתיל דיסקונט

זאת אף על פי שקיבל חוות דעת מחברת הייעוץ גיזה כי יכול להמשיך ולפעול כבנק עצמאי על 45 עובדיו

03.01.2019, 20:32 | רחלי בינדמן

למרות מחאות בנק ירושלים: האסיפה הכללית של בעלי מניות דקסיה, ובהם בעלי מניות כמו מרכז השלטון המקומי וקרן נוקד של רועי ורמוס, אישרו היום (ה') את המיזוג של הבנק עם בנק מרכנתיל מקבוצת דיסקונט.

קראו עוד בכלכליסט

בנק דקסיה, המתמחה במתן אשראי לרשויות מקומיות בפריפריה, נסחר בבורסה ללא גרעין שליטה ולפני חצי שנה החל דירקטוריון הבנק לחפש לו קונה.

זאת אף על פי שקיבל חוות דעת מחברת הייעוץ גיזה כי יכול להמשיך ולפעול כבנק עצמאי על 45 עובדיו. על רכישת הבנק התמודדו מחד בנק ירושלים ומנגד מרכנתיל כאשר בעקבות חוות הדעת של רו"ח אמיר ברנע הועדפה הצעתו של מרכנתיל שהציע לשלם את כל התמורה במזומן למול חלופת בנק ירושלים שכלל רכיב מניות ורכיב מזומן.

לפני כמה ימים פנה בנק ירושלים הנשלט על ידי משפחת שובל לדירקטוריון דקסיה בבקשה לשקול מחדש את הצעת הבנק ולדחות את האסיפה לאישור המיזוג. הדירקטוריון סירב לפניה.

מגדל דיסקונט - תל אביב, צילום: אוראל כהן מגדל דיסקונט - תל אביב | צילום: אוראל כהן מגדל דיסקונט - תל אביב, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
הערה למגיב 1, והסיפור עדיין לא גמור
1. היות והאסיפה הכללית של בעלי המניות קיבלה החלטה ברוב מכריע כזה, הסיכוי לתבוע מי מהדירקטורים הנו אפסי. הצעת בנק ירושלים הייתה ידועה לבעלי המניות ואם היו חושבים שהיא טובה יותר מזו של בד"ל אזי היו מצביעים נגד. העובדה שרובם המכריע הצביע בעד, מעידה כי הם הממנים את הדירקטורים, מסכימים כי זו ההצעה הטובה ביותר עבורם. 2. למרות האמור לעיל ועדיין, הסיפור לגמרי לא גמור ! הממונה על ההגבלים העסקיים שכאמור לא אישרה את מיזוג אגוד למזט"פ, תדרש לחוות דעתה בעניין המיזוג של דסקיה לבד"ל. הסיכויים אמנם טובים לאישור, אבל עדיין קיים סיכון.
יניב ס.  |  04.01.19
6.
הטייקון החלבן
זלמן שובל והבן התחמן שלו חושבים שיוכלו לסחוט את בנק דקסיה כמו שעשו בכל החברות האחרות שלהם. לא סתם אף מוסדי לא משקיע בחברות שלהם ו-99.99 אחוז מבעלי המניות בדקסיה אמרו להם לא. תתקדמו. תחפשו לכם פראייר אחר. נראה לכם שאת ראשי הרשויות עשו באצבע? הם מבינים.
רק לא שובל  |  04.01.19
5.
בנק ירושלים- בדיחה
כבר עשרות שנים בבנק ירושלים לא מצליחים לייצר ערך לבעלי המניות כלום מכלום !!תשואת חסר משמעותית לעומת הבנקים הגדולים! מה שמוזר שבנק קטן שיכול בהחלטות וניהול נכון ( מה שלא קיים שם) כן לייצר תשואה יפה! לא מצליח לגדול ! אז למה שבעלי מניות בדקסיה ירצו לקבל את מניות בנק ירושלים במקום מזומן !! ואת הניהול של בנק ירושלים במקום מזומן!! ועוד לנסות לשכנע מוסדיים שלא מחזיקים מלכתחילה מניות של בנק ירושלים!!! הרי אם היו חושבים כך היו מחזיקים !! אז לקבל במקום מזומן !
חיים  |  04.01.19
4.
למגיב מספר 1
עובדה שבעלי המניות העדיפו מזומן!!! בנק ירושלים מחשיב את עצמו טוב ממזומן??!! רואה שבעלי המניות רוצים מזומן! שיציע מזומן אף אחד לא רוצה להיות בעל מניות בבנק ירושלים ! אי אפשר להכריח אותו , אם היו מציעים מזומן זה סיפור אחר! ואם לשיטתם הצעתם טובה יותר והציבור מוותר על אחת כמה וכמה כלומר לבנק ירושלים זול יותר לשלם מזומן!! בדיחה ההצבעה עברה ברוב עצום! כולם מטומטמים ורק ירושלים מבינים
חיים  |  04.01.19
לכל התגובות