אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארדן לא ממנה מפכ"ל: האריך את מינויו של ניצב מוטי כהן בארבעה חודשים צילום: משטרת ישראל

ארדן לא ממנה מפכ"ל: האריך את מינויו של ניצב מוטי כהן בארבעה חודשים

השר לביטחון פנים הודיע כי החליט להאריך את מינויו של ממלא מקום המפכ"ל "ולהמתין עם הגשת מועמד למינוי קבע לתפקיד עד לכינון הממשלה החדשה לאחר הבחירות"

04.01.2019, 16:49 | אלי סניור
השר לביטחון הפנים גלעד ארדן הכריז היום (ו') כי החליט להאריך בארבעה חודשים את מינויו של ממלא מקום המפכ"ל, ניצב מוטי כהן.

קראו עוד בכלכליסט

מטעמו של השר ארדן נמסר כי "לאחר שבחן ושקל את מכלול השיקולים הנוגעים למועמדים ולהליך המינוי, ובהתחשב בעובדה שאנו נמצאים שלושה חודשים בלבד לפני יום הבחירות, צפוי וברור שהליך מינוי שיתקיים כעת, יסבול מחוסר וודאות, הן בהיבט המשפטי והן בהיבט הציבורי, שכן הדיון הציבורי בעת הזו לא יעסוק בשיקולים המקצועיים של המינוי והבסיס לו עלול לנבוע משיקולים פוליטיים ולא מטובת המשטרה וכן קיים חוסר וודאות משפטית באשר ליכולת להשלים ההליך לפני מועד הבחירות".

"על כן", נאמר עוד, "החליט השר כי בנסיבות שנוצרו עקב הקדמת הבחירות, ראוי להאריך את כהונת ממלא מקום המפכ"ל ולהותיר את מינוי המפכ"ל הבא לממשלה החדשה שתיבחר".

השר ארדן הודיע כי בשבועות הקרובים הוא יקיים סבב מינויים מצומצם בפיקוד הבכיר של משטרת ישראל ובעצה אחת עם מ״מ המפכ״ל בכדי לאייש תפקידים חיוניים בפיקוד המשטרה כדוגמת מפקד מחוז ירושלים ועוד.

מוטי כהן, צילום: משטרת ישראל מוטי כהן | צילום: משטרת ישראל מוטי כהן, צילום: משטרת ישראל

"אף על פי שקיימים מועמדים ראויים לתפקיד", נאמר עוד, "זוהי ההחלטה הראויה והנכונה בנסיבות שנוצרו בשל הקדמת הבחירות לטובת המשטרה".

המועמד הקודם, ניצב בדימוס משה (צ'יקו) אדרי, הודיע בתחילת החודש שעבר כי הוא מסיר את מועמדותו להחלפת רב-ניצב בדימוס רוני אלשיך. אדרי קיבל אז את ההחלטה לאחר שורה של גילויים שהטילו ספק בהתאמתו, והובילו את ועדת גולדברג למינוי בכירים להמליץ שלא למנותו.

הקש ששבר את גב הגמל היה פרסום שלפיו אדרי הסתיר מהוועדה פגישה מוקדמת שקיים עם בוחנת הפוליגרף חווה יודפת - אותה אחת שלבסוף ערכה לו את הבדיקה הגורלית שאמורה הייתה לאשר את מינויו.

לאחר הסרת המועמדות, אמר אדרי: "אלה החיים. אני רוצה להודות לשר גלעד ארדן על התמיכה ועל האמון שנתן בי כל הדרך במסע הזה. תודה גם לעם ישראל על התמיכה, על הגיבוי, על ההודעות המדהימות ואני מאחל בהצלחה למפכ"ל שייכנס".

בהודעה שמסר אז לשר ארדן כתב אדרי: "לצערי, ישנם כוחות רבים שכל מטרתם היתה, מהיום בו הוכרזתי כמועמד, לסכל את מועמדותי, להכפיש ולרמוס את שמי הטוב ולפגוע במשפחתי. לחמתי בצה"ל כסגן מפקד סיירת גולני, לאחר מכן שירתי במשטרת ישראל יותר מ-28 שנים בתפקידי ליבה, ביחידות המיוחדות, בתחנות, במרחבים וכמפקד המחוזות המורכבים ביותר וזכיתי להערכה רבה. פיקדתי על עשרות אלפי שוטרים, שעמדו איתי ולצדי בכל תפקידיי באירועים גדולים ומאתגרים למען ביטחון הציבור, בלוחמה בטרור ובפשיעה. אני מצדיע להם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות