אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ציוץ של וואווי נשלח באמצעות האייפון - שני עובדים נענשו צילום: ניצן סדן

ציוץ של וואווי נשלח באמצעות האייפון - שני עובדים נענשו

החברה הסינית פרסמה ברכת שנה טובה בחשבון הטוויטר הרשמי שלה באמצעות מכשיר של המתחרה מארה"ב; בכיר בוואווי: "התקרית גרמה נזק למותג"; מה העונש שקיבלו העובדים?

04.01.2019, 19:39 | שירות כלכליסט
חברת הטכנולוגיה הסינית וואווי הענישה שניים מעובדיה, בעקבות פרסום ברכת שנה טובה בחשבון הטוויטר הרשמי שלה באמצעות אייפון של אפל - כך חושף מסמך פנימי של החברה.

קראו עוד בכלכליסט

וואווי, שהמכשירים שלה מסדרת P מתחרים באייפון של אפל, איחלה לעוקביה שנת 2019 מוצלחת בציוץ שבוצע "באמצעות טוויטר לאייפון".

הציוץ הוסר מעט לאחר פרסומו, אך תמונות מסך של הציוץ המביך הופצו ברשת החברתית. "הבוגד חשף את עצמו", כך כתב אחד המשתמשים במיקרובלוג Weibo.

במסמך פנימי של וואווי מ-3 בינואר שהגיע לידי רויטרס, סגן נשיא התאגיד ויו"ר הדירקטוריון צ'ן ליפנג אמר כי "התקרית גרמה נזק למותג שלנו".

סמארטפון של וואווי, צילום: ניצן סדן סמארטפון של וואווי | צילום: ניצן סדן סמארטפון של וואווי, צילום: ניצן סדן

הטעות אירעה בעת שספקית שירותי המדיה החברתית Sapient, שעובדת עבור וואווי, חוותה "בעיות VPN" במחשב שלה, ולכן השתמשה באייפון כדי לשלוח את ההודעה במועדה – חצות ערב השנה החדשה, כך צוין במזכר של וואווי.

טוויטר, כמו כמה שירותים זרים אחרים דוגמת פייסבוק ואלפבית, חסומה בסין, בה מוטלת צנזורה כבדה על האינטרנט. על מנת להשיג גישה לרשת המדיה, על המשתמשים להיעזר ברשת פרטית וירטואלית (VPN).

וואווי, שעקפה את אפל כמוכרת הסמרטפונים השנייה בגודלה בעולם בינואר-ספטמבר, סירבה להגיב.

במסמך של וואווי צויין שהתקלה מצביעה על אי התאמה פרוצדורלית ועל כשל בפיקוח הניהולי. לפי המצוין בו, בעקבות התקרית הורדו בדרגה שני העובדים שאחראים לה, ושכרם הופחת ב-728 דולר בחודש. רמת השכר של אחד מהם – מנהל השיווק הדיגיטלי של וואווי – גם תוקפא למשך 12 חודשים.

זו אינה הפעם הראשונה שמוצר של אפל מהווה מקור למבוכה. הו שיג'ין, העורך הראשי של הצהובון הלאומי הסיני גלובל טיימס, זכה ללעג בשנה שעברה לאחר שהשתמש באייפון כדי להביע תמיכה בוואווי ובעמיתתה הסינית, חברת ZTE. הוא אמר מאוחר יותר שפעולותיו לא היו צבועות מאחר שאין להפלות נגד מותגים זרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות