אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חטיבת מדעי החיים של אלפבית גייסה מיליארד דולר צילום: אתר וורילי

חטיבת מדעי החיים של אלפבית גייסה מיליארד דולר

את הגיוס של Verily - השני במספר שלה - הובילה קרן סילבר לייק; לחברה יש סדרה של מיזמים, בהם פיתוח עדשת מגע לניטור רמות סוכר

04.01.2019, 22:07 | רפאל קאהאן

Verily, חטיבת מדעי החיים של אלפבית (החברה האם של גוגל) הודיעה אמש על סבב גיוס עצום בסך מיליארד דולר בהובלת קרן סילבר לייק פרטנרס. כחלק מהסבב הצטרפה סמנכ"לית הכספים של גוגל, רות פורת, לדירקטוריון Verily.

קראו עוד בכלכליסט

זהו הסבב השני שגייסה החברה. לפני שנתיים היא גייסה כ-800 מיליון דולר מקרן טמאסק של ממשלת סינגפור. ביצועי החברה מופיעים בדוחות אלפבית תחת סעיף "הימורים אחרים", אך בניגוד לשאר המיזמים בקטגוריה כגון וויימו, מעבדות X, גוגל פייבר, קליקו או נסט, החברה כבר רווחית מ-2016, כך לפי דברי סרגיי ברין לעובדי גוגל.

לחברה יש סדרה של מיזמים, בהם פיתוח עדשת מגע לניטור רמות סוכר, ופיתוח ה-tricorder - פלטפורמה לזיהוי מחלות בעזרת צמיד כושר.

שעון חכם של Verily, צילום: אתר וורילי שעון חכם של Verily | צילום: אתר וורילי שעון חכם של Verily, צילום: אתר וורילי

עם זאת את רוב הכנסותיה היא מגייסת משיתופי פעולה עם חברות בתחום הבריאות כגון ג'ונסון אנד ג'ונסון או סנופי להן היא מספקת ידע מקצועי בתחום הטכנולוגיה לפיתוח מיזמים כגון רובוטי ניתוח או תוכנות למערכת הבריאות.

מטרת הגיוס הנוכחי לא נחשפה - אך ככל הנראה מדובר בדרך עבור סילבר לייק להוון חלק מ-45.5 מיליארד דולר שהיא מנהלת.

Verily מהווה הימור די בטוח. החברה פיתחה סט של יכולות שאינן שכיחות בעולם הטכנולוגיה. בנוסף הצטרפה לסבב ההשקעה גם קרן הפנסיה של עובדי מערכת החינוך של אונטריו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות