אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גלנט נגד גנץ: "אלפי קצינים יודעים למה הוא שותק". מפלגת גנץ: "צריך שיח אחר" צילום: יאיר שגיא

גלנט נגד גנץ: "אלפי קצינים יודעים למה הוא שותק". מפלגת גנץ: "צריך שיח אחר"

השר תקף באירוע "שבתרבות" בנס ציונה את הרמטכ"ל ה-20, שכיהן במקומו בתפקיד: "כולם יודעים למה הוא שותק. כשאין לך מה להגיד - אתה לא מדבר". ב"חוסן לישראל" הגיבו: "עם ישראל צריך ממלכתיות ומנהיגות אחרת"

05.01.2019, 20:26 | מורן אזולאי ודרור ליבה
השר יואב גלנט התייחס הבוקר (שבת) באירוע "שבתרבות" בנס ציונה ל"שתיקתו של בני גנץ", שמונה לתפקיד הרמטכ"ל ה-20 במקומו: "בני גנץ שותק. אני חושב שהוא יודע למה הוא שותק. גם אלפי קצינים ששירתו תחת פיקודנו יודעים למה הוא שותק. כשאין לך מה להגיד - אתה לא מדבר". שעות ספורות לאחר מכן - במפלגתו של גנץ, "חוסן לשיראל, הגיבו: "עם ישראל צריך שיח אחר, ממלכתיות ומנהיגות אחרת".

קראו עוד בכלכליסט

"התמונה היא ברורה ואני לא אתערב באיך השמאל מחלק את המנדטים שלו", אמר גלנט. על החבירה בין גנץ ליעלון אמר: "זה חיבור בין אחד שאין לו דעה לאחד שאין לו מנדטים".

השר יואב גלנט, צילום: עמית שעל השר יואב גלנט | צילום: עמית שעל השר יואב גלנט, צילום: עמית שעל

באירוע שבתרבות אחר שהתקיים במודיעין, נשאה דברים יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' ואמרה כי היא אינה ממהרת להספיד את מפלגת העבודה בעקבות הירידה בסקרים, ומודה שבימים אלה היא משוחחת עם לפחות שמונה אנשים שברצונה לצרף למפלגה. יחימוביץ' הדגישה כי היא עושה מאמצים כדי להרחיב את שורות המפלגה, ואמרה שהיא מעוניינת שבשלב מסוים העבודה תחבור למפלגתו החדשה של הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ.

על הסערה שהתעוררה סביב ההדחה הדרמטית של ציפי לבני ומפירוק המחנה הציוני אמרה יחימוביץ', שהתארחה באירוע שבת תרבות במודיעין, כי "צריך להפסיק להתעסק בעניינים הפנימיים של מפלגת העבודה. הציבור בישראל לא מתעניין במי אמר מה במפלגת העבודה". יו"ר האופוזיציה טוענת שהיא לא הייתה בסוד העניינים לפני ההדחה, אך אמרה שההחלטה להיפרד הייתה מוצדקת.

"לא נפגעתי שגבאי לא שיתף אותי, הוא רצה את אלמנט ההפתעה וקיבל אותו. החיבור הזה הביא להרבה תקוות, וגיביתי אותו כשהרצוג הוביל אותו למרות שהוא הוריד אותי למקום השלישי", היא מסבירה. "בסוף העובדות מדברות. החיבור לא העצים אותנו ואיבדנו את אמון הציבור. לבני לא השלימה עם המנהיגות של גבאי".

"לו אני הייתי במקומו, הייתי עושה את זה אחרת", אמרה יחימוביץ'. "אבל אני לא שייכת לקבוצת המזדעזעים. מודה שלא הייתי חושבת על האופציה הזאת, אבל אני לא שותפה לביקורת הנוקבת על המהלך". לדבריה המהלך היה משפיל, אך גם גבאי הושפל מצד לבני בחודשים האחרונים: "לבני איימה עליו שאם לא ייתן לה את תפקיד יו"ר האופוזיציה היא תפרוש".  

"אני לא מסכימה שהוא עשה את זה בגלל שהיא אישה. אני מכירה את אבי, והוא מהגברים הפחות שוביניסטים שאני מכירה. ראיתי כאן שני פוליטיקאים מאוד חזקים שאחד עשה בשני הרבה זמן מעשים לא נעימים, והשני עשה לו בחזרה דבר קשה", הוסיפה. 

יחימוביץ' התייחסה גם למצבה המדשדש של המפלגה ואמרה כי היא לא מקלה ראש בסקרים. "הם משקפים מצב ברגע מסוים ואני עושה הכל כדי שזה ישתנה. זה היה שבוע קשה מבחינה פוליטית ואני לא מתכחשת לזה. יש סוג של התנהלות של כמה אנשים במחנה הציוני שהביא אותנו למקום שבו הציבור פחות רוצה להצביע בשבילנו, וזה כבר קרה בעבר", היא אמרה.

גם ח"כ עפר שלח, יו"ר סיעת יש עתיד, דיבר באירוע "שבתרבות" בחדרה ואמר כי "נתניהו מוכן להחריב הכול למען הישרדותו האישית והפוליטית". הוא התייחס לפינוי עמונה וגלגול האחריות על המזכיר הצבאי: "נתניהו הוא מגלגל אחריות סדרתי. 

"כשם שהוא תוקף את המפכ"ל והיועץ המשפטי לממשלה כדי לנסות ולהיחלץ מבית המשפט, כך הוא מגלגל על המזכיר הצבאי את האחריות. זה ביזוי של לובש מדים, שלרוע מזלו נקלע לסביבה המושחתת של ראש הממשלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות