אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השמים של בני ברק יקרים יותר צילום: עמית שעל

השמים של בני ברק יקרים יותר

שלושת הקריטריונים לחלוקת הפיצוי מנתב"ג היו מרחק בקו אווירי משדה התעופה, מספר תושבים ודירוג סוציו־אקונומי של הרשות. כך זכתה בני ברק ב־12.5 מיליון שקל. יהוד הגובלת בנתב"ג קיבלה רק 5 מיליון שקל

06.01.2019, 08:14 | שחר אילן

הקדנציה הזו היתה ללא ספק הטובה בהיסטוריה של המפלגות החרדיות בכלל ושל ההקצבות לממסד החרדי בפרט. לא פלא ששר הפנים אריה דרעי ניסה לשמור על הממשלה הזו עד השנייה האחרונה. את גן העדן של ש"ס בקדנציה הזו היטיבה לשקף ההקצבה של 12 מיליון שקל שקיבלה בשבוע שעבר העיר החרדית בני ברק בגלל הנזק שגורם לה כביכול נמל התעופה בן גוריון. אין ספק, לבני ברק זה באמת עושה טוב לראות מטוס ממריא דרך הדמעה השקופה של משלמי המסים.

הדרך לגיהינום התקציבי רצופה כרגיל כוונת טובות. "כלכליסט" פרסם בשבוע שעבר שהמדינה העבירה לראשונה 100 מיליון שקל מהרווחים העצומים של רשות שדות התעופה בנתב"ג כפיצוי לרשויות המקיפות את הנמל וסובלות כל כך. ללא ספק מטרה ראויה.

בני ברק, צילום: עמית מגל בני ברק | צילום: עמית מגל בני ברק, צילום: עמית מגל

אלא שכפי שקורה כל כך הרבה במערכת ההקצבות של מדינת ישראל, הקריטריונים לחלוקת הפיצוי נתפרו כך שייטיבו עם הממסד החרדי. שלושת הקריטריונים היו מרחק בקו אוויר משדה התעופה, מספר תושבים ודירוג סוציו־אקונומי של הרשות. זאת, אף שלמדד הסוציו־אקונומי אין שום קשר למטרד.

הנוסחה הזו היטיבה במיוחד עם בני ברק שכל כך מנותקת מנמל התעופה, אבל יש לה מספר תושבים גדול במיוחד והדירוג הסוציו־אקונומי שלה נמוך מאוד. כך זכתה בני ברק ב־12.5 מיליון שקל, כמו אור יהודה ורמלה הקרובות בהרבה לנתב"ג. בת ים שכל כך זקוקה לכסף קיבלה פחות מ־5 מיליון שקל. יהוד הגובלת בנתב"ג קיבלה 5 מיליון שקל.

אתרי אינטרנט חרדיים ציטטו בשבוע שעבר את דרעי כמי שהאשים את ראש עיריית אלעד ישראל פרוש ש"יורק לבאר ששתה ממנה" מכיוון שאינו אסיר תודה על ההקצבה של 7 מיליון שקל ממענקי נתב"ג. כאילו זה הכסף הפרטי שלו. אתר "כיכר השבת" דיווח שבאוצר שנחת על עיריית בני ברק ישתמשו להנחות בארנונה.

השיח הציבורי לקראת מערכת הבחירות הזו לקוי. הוא כמעט לא עוסק בירידה בעבודת הגברים החרדים ובזינוק במספר האברכים, שגורמים נזק כה קשה לכלכלה. הוא לא עוסק בכך שהממשלה הזו נמנעה כמעט כליל מניסיונות להחדיר תוכנית ליבה לחינוך החרדי. במצב הזה לא פלא שדרעי מרשה לעצמו לחלק את מענקי נתב"ג בצורה כה צינית. ומה שצנח עכשיו מהמטוס שלמעלה ישר על הלחי שלנו – הוא לא גשם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
ל-7
זוכרים את הישראלי התמים מארץ נהדרת? אתה מזכיר לי אחתו. מספיק עם הלקקנות לחרדים. אשמח אם תעדכן אותנו בנתוני אמת, מה שיעור ההשתתפות שלהן בצבא בישראל. בצריכת קצבאות ביטוח לאומי ואבטלה. נשמח אם תספר לנו כמה מתוך כמה ילדים שנאנסו בישיבות בישראל האנס היה רב חרדי. [רמז כולם]
אבי  |  08.01.19
לכל התגובות