אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חוזה ענק לאלביט מערכות: תספק תחמושת לצה"ל ב-1.25 מיליארד שקל צילום: אוראל כהן

חוזה ענק לאלביט מערכות: תספק תחמושת לצה"ל ב-1.25 מיליארד שקל

מדובר בחלק מההסכם להפרטת תעש, ובהמשך לחוזה רב שנתי של יצרנית הנשק הישראלית מול משרד הביטחון; החוזה יבטיח רצף אספקה לצה"ל ויבטיח ודאות כלכלית להעברת מפעלי תעש מרמת השרון לנגב - התחמושת שתסופק לצה"ל תיוצר במפעלים החדשים בדרום הארץ

06.01.2019, 09:40 | חזי שטרנליכט

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

אלביט מערכות רושמת חוזה שמן ראשון שמגיע לאחר השלמת רכישת תעש מהמדינה לפני מספר שבועות.

יצרנית הנשק הישראלית הודיעה היום (ראשון) כי זכתה בחוזה מסגרת בהיקף של כ-333 מיליון דולר (כ-1.25 מיליארד שקל) ממנהל הרכש במשרד הביטחון הישראלי לאספקת תחמושת עבור צה"ל.

קראו עוד בכלכליסט

החוזה הוא חמש שנתי והוא מגיע כחלק ממתווה ההפרטה של תעש, שסוכם עוד בדצמבר 2013. ביצועו של החוזה יחל בשנת 2026.

מדובר בחלק ממימוש ההסכם להפרטת תעש והסכם המשך לסיכום הרב שנתי, שחתם משרד הביטחון בשנת 2016 עם תעש מערכות. אז עוד בשליטת ובבעלות המדינה. בנובמבר האחרון השלימה אלביט מערכות את רכישת יצרנית הנשק תעש תמורת 1.8 מיליארד שקל.

מנכ"ל אלביט מערכות בצלאל מכליס, צילום: אוראל כהן מנכ"ל אלביט מערכות בצלאל מכליס | צילום: אוראל כהן מנכ"ל אלביט מערכות בצלאל מכליס, צילום: אוראל כהן

     

במשרד הביטחון ציינו כי ההזמנה תומכת בתכנית ההצטיידות של צה"ל ותבטיח רצף אספקה ליותר מעשור קדימה. "רכש התחמושת הוא חלק ממימוש ההסכם להפרטת תעש, אשר נועד בין השאר להבטיח את הצלחת המהלך הלאומי להעברת מפעלי החברה מרמת השרון לרמת בקע שבנגב", כך נמסר.

שתי ההזמנות יתפרסו על פני עשור (2030-2020), כאשר במהלכו תספק החברה תחמושת מסוגים שונים לזרוע היבשה בצה"ל וליחידות החי"ר השונות. הרכש יאפשר לצה"ל להשלים את חידוש המלאים, יבטיח רצף אספקה ויתמוך בתכנית ההצטיידות של הצבא לעשור הבא.

ההסכם צפוי להבטיח גם ודאות כלכלית להצלחת המהלך העברת מפעלי התעשייה מהמתחם ברמת השרון לרמת בקע שבנגב.

על פי החלטת הממשלה, תעש המופרטת מחויבת להעביר את מפעליה לדרום הארץ. התחמושת שתסופק לצה"ל במהלך העשור הבא תיוצר כבר במפעלים החדשים בנגב.

ראש מנהל הרכש במשרד הביטחון, אבי דדון, אמר כי "הסכם הרכש הוא בבחינת WIN-WIN למערכת הביטחון ולמדינת ישראל. בראש ובראשונה הוא מבטיח מלאי תחמושת ורצף אספקה לכלל יחידות זרוע היבשה לשנים ארוכות קדימה. בנוסף נועד הרכש לתמוך את המהלך הלאומי להעברת מפעלי תעש מרמת השרון לרמת בקע שבנגב, שיפנה שטחים יקרים לבניה במרכז הארץ וייצר אלפי מקומות עבודה חדשים בפריפריה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות