אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת Paltop התמזגה עם Keystone Dental, גייסה 20 מיליון דולר צילום: יח"צ

חברת Paltop התמזגה עם Keystone Dental, גייסה 20 מיליון דולר

החברה מפתחת טכנולוגיות בתחום המכשור הרפואי הדנטלי, והמיזוג צפוי ליצור שחקנית חזקה חדשה בשוק זה; קיסטון נמצאת בבעלות קבוצת הקרנות אקסלמד, שמשלבת חברות גדולות עם סטארט-אפים זריזים מהארץ ומאירופה

06.01.2019, 11:45 | מאיר אורבך

חברת פלטופ (Paltop), שמפתחת שתלים וטכנולוגיות עיבוד שבבים לתחום המכשור הרפואי הדנטלי, התמזגה עם חברת קיסטון דנטל (Keystone Dental), חברת השתלים הדנטליים העצמאית הגדולה ביותר בארצות הברית, שבשליטת קרן אקסלמד הישראלית. היא רכשה את קיסטון ביוני שעבר, והשקיעה בה כ-30 מיליון דולר ביחד עם הפניקס ופועלים שוקי הון. עתה השקיעו השלוש כ-20 מיליון דולר נוספים בחברה הממוזגת.

קראו עוד בכלכליסט

החברה החדשה תהפוך לשחקנית גלובלית בולטת בתחום השתלים הדנטליים, ותציע פורטפוליו רחב לפלחי שוק שונים, עם הכנסות שנתיות של 50 מיליון דולר. המכירות הגלובליות של החברה מחוץ לצפון אמריקה ינוהלו על ידי פלטופ ישראל, לרבות בשווקי אירופה, רוסיה, אמריקה הלטינית, המזרח הרחוק וישראל. על משקיעי הקרן שהוקמה ב- 2008 על ידי אורי גייגר השותף המנהל, ומורי ארקין, יו"ר ועדת ההשקעות, נמנים המוסדיים מגדל, מנורה, ילין לפידות ומשקיעים פרטיים כווינסט צ'נקיז מלונדון.

אורי גייגר, מייסד אקסלמד, צילום: יח"צ אורי גייגר, מייסד אקסלמד | צילום: יח"צ אורי גייגר, מייסד אקסלמד, צילום: יח"צ

אקסלמד רכשה את השליטה בקיסטון ביוני 2018 בעסקת פלטפורמה. זאת, בהתאם לאסטרטגיה שנועדה לבניית חברות מכשור רפואי בינלאומיות דרך שילוב חברות אמריקאיות בוגדות עם מערך מכירות קיים וצמיחה נמוכה, עם חברות צומחות שמבוססות על טכנולוגיות חדשניות ומקורן בארץ ובאירופה.

פלטופ נוסדה ב-2010 על ידי שמואל טופז, ממשפחת מייסדי חברת המ-לט ולשעבר בעלי השליטה בה. בהובלתו כמנכ"ל המ-לט במשך שלושה עשורים עד 2009 הפכה החברה מבית מלאכה משפחתי במפרץ חיפה לחברה בורסאית גלובלית שפועלת ב-60 מדינות בעולם, כ-700 עובדים ומאות מכונות CNC. מאז 2017 מנוהלת פלטופ בידי טל טופז. לחברה ניסיון עשיר בתחום העיבוד השבבי המדויק לתחום המכשור הדנטלי, והיא מפתחת ומייצרת שתלים ורכיבי שבבים ונחשבת למובילה בתחום הפתרונות לניתוחים דיגיטליים מודרכים, תחום שישתלב בקו המוצרים של קיסטון.

טרם המיזוג, הציגה פלטופ צמיחה של כ- 70% במכירות ב-2018 לעומת 2017, וגידול של כ- 40% במכירות בשנת 2017 לעומת שנת 2016. החברה רווחית ומציגה צמיחה עקבית. פלטופ מעסיקה כיום כ-65 עובדים בישראל ועתידה להרחיב משמעותית את מתקן הייצור והפיתוח שלה. בהתאם, צפויה להגדיל את מספר העובדים.

שמואל טופז, צילום: גלעד קוולרציק שמואל טופז | צילום: גלעד קוולרציק שמואל טופז, צילום: גלעד קוולרציק

אורי גייגר, מייסד ושותף מנהל של קרן אקסלמד ויו"ר דירקטוריון קיסטון, מסר: "אנו מאמינים כי השילוב של המותג החזק של קיסטון, התשתית המסחרית וההנהלה החדשה בהובלת ראס בונאפיד, יחד עם יכולות הייצור והחדשנות של פלטופ, ייצור את אחת מחברות השתלים הדנטליים הצומחות ביותר בעולם. אקסלמד השקיעה כ-50 מיליון דולר בחברה הממוזגת יחד עם משקיעים משותפים נוספים ואנו מצפים לעבוד עם צוות הניהול המשולב בשנים הקרובות."

שמואל טופז, מייסד ויו"ר פלטופ, מסר: "פלטופ נבנתה על בסיס ניסיון טכנולוגי רב שנרכש בהמ-לט במהלך פריצתה לשוקי הטכנולוגיה המתקדמים בעולם. בשנים הראשונות הופנתה המצויינות לפיתוחם של מוצרים ייחודיים ולתהליכי ייצור טכנולוגיים מתקדמים, ובשנים האחרונות מיסדנו את חזון ההובלה וההטמעה של תהליכי טיפולי השיניים הדיגיטליים והמעבר מחברת מוצרים לחברת ידע". לראייתו, למיזוג שתי מטרות: "הראשונה היא יצירת שחקן מרכזי עולמי בצמיחה מהירה בשווקים הדנטליים הגדולים בעולם, והשניה היא מימוש החזון שלנו להובלה עולמית בשינוי והטמעת אופן הטיפולים הדיגיטליים בענף רפואת השיניים".

אקסלמד הינה קבוצת קרנות שמנהלת כ-350 מיליון דולר להשקעות בחברות וטכנולוגיות בתחום המכשור הרפואי. מאז הקמתה ב-2008 על ידי גייגר ומורי ארקין המשמש כיו"ר ועדת ההשקעות, ביצעה אקסלמד כ-19 השקעות בחברות מכשור רפואי מתוכן בוצעה מכירה של שבע חברות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות