אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אשטרום תהיה הקבלן של החברה הבת אשדר בפרויקט רקנאטי - תקבל 222 מיליון שקל צילום: ישראל הדרי

אשטרום תהיה הקבלן של החברה הבת אשדר בפרויקט רקנאטי - תקבל 222 מיליון שקל

אשדר מדווחת לבורסה על הבחירה בבעלת השליטה לקבלן המבצע בפרויקט: "איתנותה הפיננסית של קבוצת אשטרום, יחד עם עבודתה המקצועית והאיכותית ומצבת עובדי הבניה העומדים לרשותה, מהווים שיקול משמעותי לאישור ההתקשרות"

06.01.2019, 11:59 | מיקי גרינפלד

חברת אשדר בחרה את בעלת השליטה בה קבוצת אשטרום לקבלן המבצע בפרויקט רקנאטי ברמת אביב. התמורה שתקבל אשטרום בפרויקט המתוכנן צפויה לעמוד על 226.4 מיליון שקל בתוספת מע"מ.  

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת הפרויקט יהרסו 6 מבנים קיימים עם 96 יחידות דיור ויוקמו במקומם 3 מבנים מגורים בני 17 קומות ו-198 יח"ד (פלוס מרתף חניה של 3 מפלסים) - ענב שותפה של אשדר בחלקים שווים בפרויקט. אשדר תהיה רשאית לשלם לבעלת השליטה עד 3% מהתמורה האמורה בשל עבודות נוספות או שינויים בהיקף או מהות העבודה. כמו כן, אשטרום תהיה זכאית לתמורה נוספת מרוכשי הדירות בשל שינויים בדירות בהתאם להסכמים החוזיים.

ההחלטה של אשדר התקבלה בדירקטוריון החברה לאחר המלצת ועדת הביקורת שהסתייעה בחוות דעת של מומחה - מאיר מלכה ממשרד פיטנגו הנדסה אזרחית. אשדר מדגישה כי הנהלת החברה ויועציה המשפטיים לא לקחו כל חלק בבחירת המומחה. "בסופו של דבר הוועדה החליטה, לאמץ את מסקנות המומחה. ועדת הביקורת קבעה, בין היתר, על בסיס עבודתו של המומחה, כי המחיר ותקופת הביצוע שהציע הקבלן בעסקה המתוארת לעיל הם, סבירים, ראויים ובתנאי שוק".

ועדת הביקורת דיווחה ש"המומחה מצא כי המחיר אותו הציע הקבלן היה ברמת התמחור לעבודות שנעשה על ידי המומחה ולפיכך, בתנאי שוק. כמו כן, מצא המומחה כי הפער בין מחיר הקבלן אל מול קבלנים אחרים (חלקם קבלנים הפועלים, למיטב ידיעת החברה, בהיקפי פעילות בינוניים), הוא פער סביר ואינו מהותי בשים לב להבדלים בין הקבלן לבין יתר הקבלנים ויתר נסיבות העניין כדוגמת חוסנו הכלכלי של הקבלן ויכולות הביצוע שלו וניסיונו בביצוע פרויקטים מורכבים המהווים יתרון לקבלן בפרויקט".

במקום אחר בדיווח מובהר כי "ועדת הביקורת ודירקטוריון החברה, ציינו בהחלטתם, כי איתנותה הפיננסית של קבוצת אשטרום, יחד עם עבודתה המקצועית והאיכותית, מצבת עובדי הבניה העומדים לרשותה, מהווה שיקול משמעותי לאישור ההתקשרות, בשים לב למצב המשק והשפעתו על חברות קבלניות בתחום פעילותה של קבוצת אשטרום".

קבוצת אשטרום הנשלטת על ידי קבוצת יודנקו  - המוחזקת בידי משפחות נוסבאום, גירון, משורר ליפשיץ ורובין - נסחרת בבורסה בת"א בשווי של 1.4 מיליארד שקל, לאחר שרשמה עלייה של 16% ב-12 החודשים האחרונים - המניה נמנית על מדדי ת"א 90 ות"א נדל"ן). אשדר היא חברה פרטית בבעלות מלאה של קבוצת אשטרום אשר מדווחת לבורסה גם מתוקף הנפקת חוב בת"א.

בחודש אוגוסט 2018 רכשה יודנקו  14.5% ממניות קבוצת אשטרום מידי אלייד של יצחק סוארי תמורת כ-200 מיליון שקל. יודנקו עלתה אז להחזקה של 73% אך בהמשך מכרה 3.5% מהמניות להפניקס ולהלמן אלדובי על מנת להעלות את החזקות הציבור למעל 30% ובכך לאפשר לחברה להישאר חלק ממדד ת"א 90.

 מנכ"ל קבוצת אשטרום גיל גירון והיו"ר רמי נוסבאום , צילום: ישראל הדרי מנכ"ל קבוצת אשטרום גיל גירון והיו"ר רמי נוסבאום | צילום: ישראל הדרי  מנכ"ל קבוצת אשטרום גיל גירון והיו"ר רמי נוסבאום , צילום: ישראל הדרי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות