אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת הריכוזיות ממליצה לאשר את המיזוג בין רשת לעשר צילום: אוראל כהן, עמית שאבי

נחשף בכלכליסט

ועדת הריכוזיות ממליצה לאשר את המיזוג בין רשת לעשר

לפי הודעתה של רשות הגבלים עסקיים, הוועדה סבורה שהשלמת המיזוג בלתי נמנעת - אך היא ממליצה לרשות השנייה לקבוע כללים שירסנו את השפעת בעלי העניין

06.01.2019, 15:50 | עומר כביר

כפי שנחשף ב"כלכליסט": רשות הגבלים עסקיים הודיעה היום (א') רשמית שהוועדה לצמצום הריכוזיות החליטה להמליץ למועצת הרשות השנייה לאשר את המיזוג בין רשת לערוץ עשר.

קראו עוד בכלכליסט

לפי ההודעה לעיתונות, הוועדה סבורה שהשלמת המיזוג בנסיבות הקיימות היא בלתי נמנעת, אך היא ממליצה עם זאת לרשות השנייה לקבוע כללים שירסנו את השפעת בעלי העניין בערוצים המסחריים על התוכן המשודר בהם.

מימין: מיכל הלפרין, יוסי ורשבסקי ואבי שמחון, צילום: אוראל כהן, עמית שאבי מימין: מיכל הלפרין, יוסי ורשבסקי ואבי שמחון | צילום: אוראל כהן, עמית שאבי מימין: מיכל הלפרין, יוסי ורשבסקי ואבי שמחון, צילום: אוראל כהן, עמית שאבי

כיום, כללי הרשות השנייה מחייבים מפעילי ערוצים למנות דירקטור עצמאי אחד בדירקטוריון שבו שבעה חברים או פחות, שני דירקטורים עצמאיים בדירקטוריון ובו בין שמונה ל-12 חברים, ודירקטור עצמאי על כל ארבעה דירקטורים נוספים. "רוב חברי הוועדה המליצו לרשות השנייה לתקן את הכללים שקבעה לבעלי רישיונות שידור, ולקבוע כי בדירקטוריון של הערוצים המסחריים יכהנו שני דירקטורים נוספים מטעם מועצת הרשות השנייה", נכתב בהודעה לעיתונות. "הוועדה סייגה דבריה, והבהירה שאם אין דרך חוקית לתקן את הכללים כאמור, מומלץ שמינויים של שני הדירקטורים הנוספים ייעשה בדרך הקבועה בכללים כיום".

ביום חמישי נחשף ב"כלכליסט" כי הוועדה אישרה את המיזוג, ברוב של שני תומכים – הממונה על הגבלים עסקיים מיכל הלפרין ומנכ"ל האוצר שי באב"ד – ומתנגד אחד: נציג רה"מ ויו"ר המועצה הלאומית לכלכלה, אבי שמחון. מדובר באחד השלבים האחרונים בהליך הארוך של אישור המיזוג, כאשר כעת נדרש גם אישור של ועדת המיזוגים של רשות הגבלים עסקיים ואישור של מועצת הרשות השנייה. ואולם, שורת מכשולים מעמידה בספק את יכולת המועצה להשלים את אישור המיזוג לפני תאריך היעד שנקבע - ה-12 בינואר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות