אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מהפך בבריטניה: הרוב רוצים להישאר באיחוד האירופי ותומכים במשאל עם נוסף צילום: רויטרס

מהפך בבריטניה: הרוב רוצים להישאר באיחוד האירופי ותומכים במשאל עם נוסף

סקר בהשתתפות של יותר מ-25 אלף משתתפים שנערך בבריטניה מצביע על מגמה של שינוי בדעת הקהל. 54% מהנשאלים השיבו כי היו מצביעים היום בעד הישארות באיחוד האירופי לעומת 46% שהיו תומכים בעזיבה. 53% הביעו תמיכה בקיום משאל עם נוסף ומכריע על הברקזיט

06.01.2019, 17:59 | שירות כלכליסט

יותר בריטים מעדיפים, נכון להיום,  שבריטניה תישאר חברה באיחוד האירופי ולא תעזוב אותו - כך עולה מסקר שפורסם היום על ידי סוכנות הידיעות רויטרס, ומצביע גם על כך שהבריטים מעוניינים שההכרעה הסופית בעניין תתקבל על ידם - ולא על ידי הפרלמנט - במשאל עם נוסף.

קראו עוד בכלכליסט

בריטניה אמורה לעזוב את האיחוד האירופי ב-29 במרץ, אך ראשת הממשלה תרזה מיי נאבקת על כך שהסכם היציאה יאושר על ידי הפרלמנט הבריטי  - סוגיה היוצרת חוסר ודאות, אם ההסכם יאושר ואם בריטניה כלל תעזוב את האיחוד האירופי בסופו של דבר.

ראשת ממשלת בריטניה תרזה מיי, צילום: אי פי איי ראשת ממשלת בריטניה תרזה מיי | צילום: אי פי איי ראשת ממשלת בריטניה תרזה מיי, צילום: אי פי איי

בסקר שנערך על ידי פירמת הסקרים YouGov מעלה תוצאות מפתיעות. על פי ממצאיו, אם משאל העם היה נערך היום 46% היו מצביעים בעד הישארות באיחוד האירופי, לעומת 39% שהיו מצביעים בעד עזיבה. השאר - 15% - לא היו מצביעים, אינם יודעים איך היו מצביעים או סירבו להשיב על השאלה.

כאשר המשיבים שטרם החליטו ואלה שסירבו להשיב על השאלה הוסרו מהמדגם, התחלקו הקולות כך - 54% השיבו בעד הישארות, לעומת 46% שתמכו בעזיבת האיחוד.

ממצאי הסקר עולים בקנה אחד עם סקרים אחרים שפורסמו בחודשים האחרונים, ומצביעים על מגמה הולכת וגוברת של תמיכה בהישארות באיחוד. במשאל העם על הברקזיט שנערך ב-2016 הצביעו 52% מהנשאלים בעד עזיבת האיחוד, לעומת 48% שהתנגדו למהלך.

בסקר שפורסם היום השתתפו יותר מ-25 אלף נשאלים. 41% מהנשאלים השיבו כי החלטה סופית בעניין עזיבת האיחוד צריכה להיות נתונה למשאל עם נוסף שייערך בבריטניה, לעומת 36% שאמרו כי הם מאמינים שהחלטה סופית בעניין צריכה להיות כפופה לאישור הפרלמנט.

בניכוי הנשאלים שלא היו החלטיים, התחלקו הקולות כך - 53% תמכו בעריכת משאל עם נוסף, לעומת 47% שהתנגדו לכך. המחוקקים בבריטניה אמורים להחליט אם לאשר את הסכם עזיבת האיחוד של מיי בשבוע הבא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות