אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחזיקי האג"ח של אפריקה ישראל דורשים לחלט את הפיקדון של מוטי בן משה צילום: עמית שעל

מחזיקי האג"ח של אפריקה ישראל דורשים לחלט את הפיקדון של מוטי בן משה

בצעד דרמטי, מסרבים מחזיקי האג"ח להחזיר לאיש העסקים את הפיקדון בסך 90 מיליון שקל שהפקיד למימוש עסקת אפריקה ישראל. טענתם: בן משה לא עמד בתנאי ההסדר. בנוסף דורשים המחזיקים לחלט 10 מיליון שקל שהופקדו בנאמנות ע"י חברת דור אלון שבשליטת בן משה, לשם רכישת חברת המפעיל של כביש 6

06.01.2019, 18:21 | גולן חזני

מחזיקי האג"ח של אפריקה ישראל מסרבים, בצעד דרמטי, להחזיר למוטי בן משה את הפיקדון בסך 90 מיליון שקל שהפקיד למימוש עסקת אפריקה ישראל. ל"כלכליסט" נודע כי לפני שעה קלה הגישו נאמני האג"ח של אפריקה ישראל בקשה לבית המשפט המחוזי לחלט את הפיקדון, בטענה שבן משה לא עמד בתנאי ההסדר.

קראו עוד בכלכליסט

איש העסקים מוטי בן משה, צילום: אוראל כהן איש העסקים מוטי בן משה | צילום: אוראל כהן איש העסקים מוטי בן משה, צילום: אוראל כהן

לפי ההסכם בין המחזיקים לבין בן משה, במידה והוא מבקש בחזרה את הפיקדון אמורים המחזיקים להחזירו תוך חמישה ימים, או לחילופין לפנות לבית המשפט. המשמעות מצדו של בן משה עשויה להיות דרמטית - אובדן של סכום משמעותי. מי שיידרש לסוגייה יהיה השופט איתן אורנשטיין.

בנוסף, דורשים המחזיקים לחלט 10 מיליון שקל שהופקדו בנאמנות על ידי חברת דור אלון שבשליטת בן משה, לשם רכישת חברת המפעיל של כביש 6 - עיסקה שהועברה מדור אלון לחברת אקסטרה הפרטית של בן משה. המחזיקים גם שומרים לעצמם את הזכות לתבוע את בן משה במאות מיליוני שקלים נוספים בגין נזקים שייגרמו להם, וטוענים כי קיים ספק רב לגבי בקשותיו לאישורי הגבלים עסקיים בצ'כיה, סרביה ופולין, שם אין לבן משה פעילות כלל. הם אף דורשים לחייב את בן משה להעביר להם את התכתובות בהן ביקש את האישורים המדוברים.

לסיום טוענים המחזיקים, כי הסיבה האמיתית לכך שבן משה נסוג מהעיסקה היא העובדה שלא הצליח להעמיד לה מימון מתאים, או את אישורי ההגבלים העסקיים הנדרשים.

נזכיר כי בשבוע שעבר הודיע בן משה לנציגות מחזיקי האג"ח של החברה כי הוא דורש את הפיקדון שלו להסדר, בסך 90 מיליון שקל, בחזרה. זאת, לאחר שניסיון גישור בין הצדדים נכשל. המכתב של בן משה, שנשלח באמצעות חברת אקסטרה שבבעלותו, הגיע לאחר התכתשות מילולית עם הנציגות. לפי המכתב, "היות והמחזיקים בחרו להביא את הליך הגישור בין הצדדים לסיום, והודיעו לחברה לא להיות יותר בשום קשר עם בן משה, והיות והתנאים המתלים לא מולאו עד ה-13 בדצמבר, נבקש להשיב לחנו את הפיקדון מיידית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות