אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קופיקס דחתה את ההצבעה על מינוי רן אפרתי ליו"ר החברה צילום: עמית שעל

קופיקס דחתה את ההצבעה על מינוי רן אפרתי ליו"ר החברה

אסיפת בעלי המניות נדחתה בעשרה ימים בשל מחלוקת עם מחזיקי המניות המוסדיים על תנאי הכהונה ומדיניות התגמול של היו"ר. המחלוקת התגלעה בעקבות חוות דעת של אנטרופי

06.01.2019, 22:44 | נורית קדוש

קופיקס דחתה בעשרה ימים את אסיפת בעלי המניות שהיתה אמורה להתקיים היום (א'). זאת בשל מחלוקת עם מחזיקי המניות המוסדיים על תנאי הכהונה ומדיניות התגמול של יו"ר החברה רן אפרתי. המחלוקת התגלעה בעקבות חוות דעת של אנטרופי, שהמליצה לא לאשר את תנאי הכהונה ומדיניות התגמול לאפרתי, שכן הם כוללים רכיבים לא מדידים.

קראו עוד בכלכליסט

אפרתי. מחלוקת על תנאי התגמול, צילום: עמית שעל אפרתי. מחלוקת על תנאי התגמול | צילום: עמית שעל אפרתי. מחלוקת על תנאי התגמול, צילום: עמית שעל

לפני חודש זימנה קופיקס את האספה לצורך אישור מינויו של אפרתי, מנכ"ל רמי לוי תקשורת, כיו"ר החברה ואת תנאי העסקתו. עוד נדרשה האספה לאשר את תנאי הכהונה וההעסקה של מנכ"ל החברה אירם גרייבר ושל נושאי משרה נוספים. החברה הודיעה על דחיית מועד האספה לצורך הידברות עם בעלי המניות, לרבות הגוף המייעץ להם אנטרופי.

החברה ביקשה לאשר לאפרתי, אם ימונה ליו"ר, דמי ניהול חודשיים בהיקף כולל של 20 אלף שקל לפני מע"מ. מלבד החזר הוצאות, ביקשה החברה לאשר כי אפרתי יהיה זכאי החל מהשנה למענק שנתי הנגזר מהרווח לפני מס של החברה. במקרה שהרווח לפני מס שווה או עולה על 75% מיעד הרווח, יהיה זכאי אפרתי למענק שנתי בגובה 2 תשלומי דמי ניהול חודשיים. אלא שלפי אנטרופי, החברה לא חושפת מהם יעדי הרווח של החברה, וזה בעייתי מבחינת בעלי המניות. הדבר נכון גם בנוגע למנכ"ל אירם גרייבר, שהחברה ביקשה לאשר כי החל מהשנה הוא יהיה זכאי למענק שנתי הנגזר מהרווח לפני מס, במקרה בו הרווח לפני מס יעלה על 75% מיעד הרווח לפני מס על פי התקציב השנתי של החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות